Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wizyta w Mikroregionie Moštěnka

W dniach 22-23.06.br. przedstawiciele Gminy Rudniki odbyli wizytę studyjną w Mikroregionie Mostenka w Czechach w ramach realizacji projektu pn. „Wymiana doświadczeń w zakresie turystyki pomiędzy Gminą Rudniki a Mikroregionem Mostenka” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu IW INTERREG IIIA Czechy Polska . Celem wizyty było poznanie możliwości naszego partnera w zakresie organizacji ruchu turystycznego oraz realizacji wspólnych projektów w latach 2007-2013.

Podczas wizyty mieliśmy okazję pracować w plenerze w grupach roboczych. Prowadziliśmy rozmowy z przedstawicielami różnych grup z mikroregionu w sprawie realizacji projektów w przyszłości np.: ze szkołami, strażakami, klubami sportowymi, rolnikami oraz organizacjami pozarządowymi w tym na temat kierunków rozwoju turystyki w naszych regionach. Wymienialiśmy się również dotychczasowymi doświadczeniami. Mieliśmy także okazję przyglądać się w jaki sposób przeprowadzane są zawody sportowo-pożarnicze w Czechach. Podziwialiśmy krajobrazy, zabytki oraz inne atrakcje turystyczne Mikroregionu Mostenka. Jedną z atrakcji turystycznych są wyznaczone ścieżki rowerowe, które prowadzą do najciekawszych zakątków tego regionu. Mieliśmy również okazję zobaczyć fragment wybudowanej i oznakowanej ścieżki rowerowej łączącej dwie pobliskie wioski.

Mamy nadzieje, że dalsza współpraca rozwinie się i będziemy mogli wspólnie realizować projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

PICT0042.jpeg

PICT0051.jpeg

PICT0052.jpeg

PICT0085.jpeg

PICT0115.jpeg

PICT0126.jpeg

Wersja XML