Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

O gminie

Gmina Rudniki jest gminą rolniczą o pow. ok. 100 km2.

Niewielka gmina na mapie województwa opolskiego, ale wyróżniająca się poprzez aktywną działalność, ciekawe imprezy sportowe i kulturalne oraz przyjazne  działania na rzecz turystów i rozwoju gospodarczego.

DSC03323.jpeg         DSC09758.jpeg

Jednym z ważniejszych priorytetów gminy jest jej rozwój gospodarczy, dlatego gmina stara się podejmować działania w kierunku tworzenia dobrego klimatu dla rozwoju przedsiębiorstw. Na terenie gminy działają zakłady przetwórstwa rolno-spożywczego, firmy produkcyjne oraz usługowe, w większości małe rodzinne przedsiębiorstwa. Gmina wspiera również firmy rozpoczynające działalność na rynku poprzez doradztwo oraz Rudnicki Inkubator Przedsiębiorczości. Staramy się być również atrakcyjni dla potencjalnego inwestora poprzez tereny inwestycyjne. W chwili obecnej posiadamy tereny o łącznej powierzchni  ok. 7 ha. W najbliższej perspektywie będziemy przygotowywać te tereny dla potencjalnych inwestorów.

3.jpeg

Gmina Rudniki jest również atrakcyjna dla uprawiania tzw. turystyki weekendowej. Na terenie gminy nie brakuje przepięknych zakątków do spędzania wolnego czasu, wędrówek i wycieczek m.in. zbiorniki wodne w Jaworku i Młynach, wapiennik w Młynach, park w Rudnikach i Żytniowie, Gminna Izba Tradycji w Rudnikach oraz liczne tereny sportowo-rekreacyjne.

zbiornik Jaworek.jpeg

Na ternie gminy znajdują się 3 ciekawe obiekty zabytkowe: dwa drewniane kościoły w Jaworznie i Żytniowie oraz dworek w Bugaju, będący w rękach prywatnych właścicieli.

Kościół w Żytniowie.jpeg  Kościół w Jaworznie.jpeg

Zapraszamy do Gminy Rudniki, do skorzystania z usług oferowanych przez gospodarstwa agroturystyczne oraz do uczestnictwa w ciekawych imprezach kulturalnych, takich jak: Spotkania Muzyków Jazzowych, Bieg Pętla Rudnicka, Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowie.

80373938_1231969036987114_3182143666198151168_n.jpeg

Gmina Rudniki - „Kocham tu mieszkać !”.

 

Ogólne dane statystyczne o gminie:

1.jpeg1a.jpeg1b.jpeg1c.jpeg2.jpeg3.jpeg7.jpeg8.jpeg

 

 

 

 

Wersja XML