Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Soblahov - Słowacja

Strona internetowa gminy Soblahov: www.soblahov.sk
 

W 2004 roku po raz pierwszy uczestniczyła w zawodach drwali w Bobrowej ekipa słowacka – w skład grupy wchodzili zarówno drwale jak i przedstawiciele samorządu.

Dzięki temu spotkaniu oraz staraniom wójta i przewodniczącego rady w listopadzie 2004 r. została podpisana umowa o współpracy.  Obec Soblahov jest to nieduża gmina pięknie położona geograficznie, gdzie mieszkańcy a przede wszystkim władze są bardzo otwarte na współpracę.

Umowa partnerska Umowa partnerska

Umowę partnerską podpisano w Soblahov w listopadzie 2004 roku. Na to piątkowe "miedzynarodowe" popołudnie gospdoarze przygotowali wiele atrakcji. Punktem kulminacyjnym było oczywiście podpisanie umowy. W imieniu Gminy Rudniki umowę podpisał Wójt Gminy - Andrzej Pyziak, a w imieniu gminy słowackiej - starosta Miroslav Duraci.

Moment podpisania umowy partnerskiej

Po podpisaniu umowy tradycyjnie nastąpiła wymiana okolicznościowych pamiątek. Od naszych słowackich partenrów otrzymaliśmy przepiękną kronikę historii Słowacji. Wójt Gminy zaś wręczył pamiątkową amforę - rękodzieło wykonane przez artystę z firmy "Cegiełka" oraz wykonane specjalnie na tą okazję pamiątkowe porcelanowe filiżanki z nadrukiem herbów obydwu gmin.

Wójt gminy wręcza pamiątkową amforę Moment wręczenia kroniki Słowacji

W uroczystości wzięli również udział goście zaproszeni przez Starostę Obec Soblahov m.in. władze samorządowe sąsiednich gmin oraz władze tamtejszego Urzędu Marszałkowskiego. Całość uroczystości uęwietniły występy miejscowego zespołu ludowego, który specjalnie na tę okazję przygotował m.in utwory w języku polskim, jak również wystąpił wokalno-taneczny zespół dziecięcy z miejscowej szkoły podstawowej.
 

Galeria zdjęć z uroczystości podpisania umowy partnerskiej.

Pamiątkowe amfory Pamiątkowe amfory

Wymiana podpisanych dokumentów Przewodniczący Rady Gminy Edward Gładysz wpisuje się do pamiątkowej kroniki

Zastępca starosty Obec Sobklahov Josef Halgos wpisuje się do pamiątkowej kroniki Pamiątkowa kronika współpracy gmin Rudniki-Soblahov

Okolicznościowy toast lampką szampana Wójt gminy wręcza okolicznościowe filiżanki

Występ zespołu dziecięcego Występ zespołu folklorystycznego

Przewodniczący Rady strzela na wiwat ze strzelby skałkowej z okazji podpisaniu umowy o współpracy
 

Pomimo upływu lat kontakty pomiędzy samorządami są nadal bardzo żywe.

Wersja XML