Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Solleftea - Szwecja

Strona internetowa gminy Solleftea: www.solleftea.se


Współpraca naszej gminy ze szwedzką gminą Solleftea rozpoczęła się od kontaktów z jednostką straży pożarnej w Nasaker. Sześcioosobowa delegacja ze Szwecji w 2000 r. przyjechała do naszego województwa z roboczą wizytą mającą na celu zapoznanie się z pracą oraz zapleczem straży pożarnych w Polsce. W ramach zwiedzania jednostek OSP z terenu województwa, szwedzcy goście przyjechali do naszej gminy, gdzie został zaprezentowany im nasz dorobek.

 Podpisanie umowy partnerskiej

W 2001 r. zaprosiliśmy ich ponownie, tym razem na zawody sportowo-pożarnicze, aby razem z naszymi strażakami stanęli w szranki. Właśnie na tych zawodach 29-07-2001 r. zostało podpisane porozumienie między jednostką straży pożarnej w Nasaker gmina Solleftea, a Zarządem Gminnym ZOSP RP w Rudnikach. Porozumienie podpisali Prezes ZOSP Andrzej Pyziak i szef jednostki w Nasaker Kent Lidström.

Porozumienie między jednosktami straży pożarnych

W następnym roku nasi strażacy wyjechali do Szwecji z rewizytą. Wtedy to gościli w siedzibie gminy Solleftea, gdzie spotkali się z przedstawicielami samorządowymi.

Nasi strażacy z kolegami ze Szwecji Spotkanie z władzami samorządowymi

Jednocześnie w kolejnych latach zapraszaliśmy naszych partnerów na coroczne, organizowane w Bobrowej, Międzynarodowe Zawody Drwali. W ten sposób rozwijała się współpraca.

Delegacja Szwedzka podczas spotkanie w GOKSiR w Rudnikach

W grudniu 2002 r. podpisaliśmy oficjalną umowę o współpracy z gminą Solleftea w zakresie wymiany doświadczeń, wymiany młodzieży itp. W marcu 2003 r. po raz pierwszy przedstawiciele władz samorządowych z gm. Solleftea zawitali do naszej gminy. Zaprosiliśmy ich do udziału w Targach Turystycznych w Opolu. Tam wspólnie prezentowaliśmy się na stoisku polsko-szwedzkim. Po raz pierwszy spotkaliśmy się z Panią Burmistrz Elisabet Lassen.

Umowa partnerska ze szwedzką gminą Solleftea

Z roku na rok współpraca się rozwija i trwa do chwili obecnej.

 

Wersja XML