Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Galeria Osobliwości Przyrodniczych

    Zapraszamy! Przyjdź, zobacz pierwszą ekspozycję w Galerii Osobliwości Przyrodniczych w Rudnikach (budynek biblioteki). To właśnie u nas możesz zapoznać się z tym, z czym spotykasz się na spacerze, podwórku, o co niejednokrotnie potykasz się na codzień. Nasza ekspozycja przedstawia zarówno skamieniałości z terenu Gminy Rudniki, jak również ciekawostki z różnych stron świata. Dla zachęcenia nadmieniamy, iż ekspozycja zawiera przepiękne amonity z Faustianki, odciski roślin w bryłach węgla kamiennego oraz niesamowicie prezentujące się minerały m.in. z Ukrainy, Norwegii i Szwecji pochodzące z różnych er prehistorycznych.

      Zachęcamy Wszystkich do oglądania ekspozycji skamieniałości oraz korzystania ze zbiorów Gminnej Biblioteki Publicznej, które są do Waszej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 18.00 oraz sobotę w godz. 9.00 – 12.00.

 

Brak opisu obrazka   Brak opisu obrazka   Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

 

Sala konferencyjna służy również do organizacji licznych konferencji, szkoleń, spotkań z ciekawymi ludźmi. 

W 150 rocznicę Powstania Styczniowego swoją prelekcję wygłosił prof. dr hab. Tadeusz Olejnik, który prezentując autobiograficzną książkę ukazał losy Rudnik na tle przemijającej historii.

Brak opisu obrazka


Kolejne wydarzenia kulturalne odbywające się w wyremontowanym obiekcie to:

- spotkanie z utalentowaną, młodą pisarką Gają Kołodziej -autorką książki pt. "Wystrzałowa maturzystka"; Brak opisu obrazka

- spotkanie z magistrem rekreacji ruchowej oraz autorem książki pt. "Krioterapia" - Zbigniewem Kołbą;

- spotkanie z podróżnikiem, autorem książki "Islandia trzeci żywioł" - Romanem Pankiewiczem;

- koncert gitarowy Alexandr'a Maceradi pt. "Rosyjskie ballady i romanse";                                                      Brak opisu obrazka

- z racji współpracy z Biblioteką Wojewódzką w dniach 16-26 kwiecień 2013 r.  w bibliotece można było oglądać wystawę grafik Artura Grottgera pt. "Powstanie styczniowe w grafikach".

- w galerii biblioteki w Rudnikach przeprowadzone zostały przez firmę KOLANDER warsztaty drukarskie dla dzieci (temat przewodni - jak powstaje druk).

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Wszystkie te wydarzenia obfitowały w dużą liczbę gości, chętnie uczestniczących w dyskusjach, pokazach czy autorefleksjach. Ponadto w Galerii Osobliwości Przyrodniczych odbywały się liczne konwenty z radnymi Gminy Rudniki, sołtysami, liderami Grupy Odnowy Wsi, nauczycielami oraz mieszkańcami.  

W ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska- Rzeczpospolita Polska 2007-2013 Gminę Rudniki odwiedziła 25-osobowa grupa z Czech. W projekcie "Zdrowo, radośnie, rodzinnie" uczestniczyły dzieci, jak i osoby dorosłe. W Galerii Osobliwości Przyrodniczych odbyła się prezentacja nt. zdrowego trybu życia i odpowiedniego odżywiania. Nadmienić należy, że nowoczesny obiekt wykorzystywany jest również do konferencji i szkoleń. W ostatnim czasie odbyła się tam konferencja prasowa z udziałem wójtów i burmistrzów sąsiednich gmin, którzy dyskutowali nt. odpowiedniego gospodarowania energią elektryczną.

  Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka   Brak opisu obrazka

Wersja XML