Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Przebudowa budynku biblioteki w Rudnikach wraz z jego częściową adaptacją na Galerię Osobliwości Przyrodniczych i Punkt Informacji Turystycznej

14 grudnia 2012 roku miało miejsce uroczyste otwarcie Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudnikach po jej generalnym remoncie oraz nowo utworzonej Galerii Osobliwości Przyrodniczych i Punktu Informacji Turystycznej. Remont budynku wraz z adaptacją poddasza trwał od listopada ubiegłego roku do końca sierpnia 2012r. Inwestycja kosztowała blisko 1,4 mln zł z czego 500 000 tys. zł to dofinansowanie pozyskane ze środków europejskich w ramach programu PROW na lata 2007 – 2013 działanie Odnowa i rozwój wsi.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Wójt Gminy Rudniki – Andrzej Pyziak wraz z projektantką – Urszulą Borkowską, wykonawcą – Marcinem Srugałą, Przewodniczącym Rady Gminy – Edwardem Gładyszem oraz ks. proboszczem  – Krzysztofem Błaszkiewiczem, który dokonał również poświęcenia budynku.

Na okoliczność otwarcia budynku przygotowana została ekspozycja skamieniałości z terenu Gminy Rudniki, do której wprowadzenie przygotował i przedstawił profesor Adama Bodziocha z Uniwersytetu Opolskiego.  Po wykładzie profesora zaprezentowany został film edukacyjny pt. „Rudniki kryją cenne skarby”, który zrobił ogromne wrażenie na oglądających. Bardzo ważnym elementem uroczystości było podziękowanie emerytowanym bibliotekarkom za wieloletnią pracę. W ramach podziękowania Wójt wraz z Przewodniczącym Rady wręczyli pamiątkowe statuetki.

 Zaproszeni goście mogli zwiedzić wyremontowane  i wyposażone w nowoczesny sprzęt pomieszczenia biblioteki. Przepięknych pomieszczeń w swym wystąpieniu pogratulował nam dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu – Tadeusz Chrobak.

Uroczystość została zakończona koncertem skrzypcowym w wykonaniu  Tria Skrzypcowego Aleksandry Szwejkowskiej – Belicy z Częstochowy, która wraz ze swoimi dziećmi nadała wspaniały klimat naszej uroczystości.

Wszystkich chętnych zapraszamy do oglądania ekspozycji skamieniałości w Galerii Osobliwości Przyrodniczych oraz korzystania ze zbiorów Gminnej Biblioteki Publicznej, która jest do Waszej dyspozycji od poniedziałku do piątku.

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka
 

Wersja XML