Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Gminny Turniej Sołectw

W sobotę 25 sierpnia , w przeddzień dożynek, reprezentanci 12 sołectw naszej gminy stanęli do rywalizacji o puchar Wójta w Gminnym Turnieju Sołectw w Bobrowie.

Śmiechu i zabawy było wiele. Zagwarantowały ją zarówno konkurencje z przymrużeniem oka, jak i te wymagające siły i sprawności.

Zaczęło się od wyścigu drużyn na specjalnych nartach biegowych. Mistrzostwo w tej konkurencji uzyskała drużyna z Faustianki. W dwóch kolejnych konkursach ,
a mianowicie drużynowym wbijaniu ogromnego gwoździa i w wyścigu „rydwanów” zwyciężyła reprezentacja Cieciułowa. Najlepszym koszykarzem okazał się przedstawiciel Jelonek, a z kolei w siłowaniu na rękę – reprezentant Julianpola. Turniej zakończyły dwie zabawne konkurencje. W ubijaniu najlepszą wprawą wykazał się przedstawiciel Mostek, a w jedzeniu arbuza na czas niepokonany był sołtys Żytniowa Andrzej Napieraj.

Ostatecznie z 10 punktami zwycięzcami turnieju, już po raz trzeci, została drużyna reprezentująca sołectwo Cieciułów w składzie : Mateusz Porębski, Łukasz Kotarski, Krzysztof Sykuła, Konrad Ośródka i Konrad Nowak. Drugie były Mostki / 6 pkt/, trzeci Julianpol / 5 pkt/.Czwartą lokatą musiały zadowolić się Jelonki, które miały taką samą ilość puntów ,ale przegrały w wyniku dogrywki.

Bardzo okazały puchar, nagrody pieniężne i dyplomy wręczyli zwycięzcom Wójt i Przewodniczący rady Gminy.

Wszystkie reprezentacje, które nie znalazły się na podium , zostały wyróżnione i wróciły z nagrodami pieniężnymi oraz pamiątkowymi kubkami wydanymi na okoliczność tegorocznych dożynek.

Organizatorem turnieju był Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Rudnikach.

DSC03677.jpeg DSC03710.jpeg DSC03736.jpeg DSC03780.jpeg

 

Wersja XML