Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Pomagam Ukrainie

PDFBroszura informacyjna dla wysiedleńców z terytorium Ukrainy.pdf
 

W związku z atakiem Rosji na Ukrainę jako również jako Mieszkańcy Gminy Rudniki możemy włączyć się w pomoc naszym sąsiadom.
Wsparcie przekazywane będzie z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych i innych instytucji państwa, ale także ze środków samorządowych, społecznych i prywatnych.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia Ukrainy oraz Ukraińców uciekających przed atakiem Rosji na ich ojczyznę. Zachęcamy do współpracy z Urzędem Gminy Rudniki a także działającymi na naszym terenie organizacjami pozarządowymi, fundacjami, stowarzyszeniami, przedsiębiorstwami, a także osobami prywatnymi.
Na terenie naszej gminy zbiórki prowadzone są głównie przez Ochotnicze Straże Pożarne oraz szkoły.
Wszystkich zainteresowanych wsparciem Ukrainy - w przypadku jakichkolwiek pytań -zachęcamy do kontaktu z Urzędem Gminy Rudniki 34/359-50-72 wew. 11, 25 lub Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rudnikach 34/359-50-72 wew. 33.
Pomoc kierowana będzie do osób przebywających na terytorium Ukrainy, a także do obywateli Ukrainy, którzy są już na terytorium Polski.

Zachęcamy do monitorowania strony: www.gov.pl/web/dyplomacja/pomagam-ukrainie-koordynacja-pomocy-humanitarnej.

Poniżej przekazujemy najważniejsze informacje mogące pomóc w sprawnej koordynacji pomocy dla Ukrainy:

Brak opisu obrazkaBrak opisu obrazka

Brak opisu obrazkaBrak opisu obrazka

Celem sprawnego przepływu informacji na temat liczby przyjętych po 24.02.2022r. uchodźców wojennych prosimy o pilny kontakt z Urzędem Gminy  Rudniki osób z terenu Gminy Rudniki, które od dnia 24.02.2022r. przyjęły pod swój dach uchodźców: tel. 34 3595 072 wew. 11 lub 25 lub mailowo:

Brak opisu obrazka

Osoby, które chcą zadeklarować swoją pomoc uchodźcom z Ukrainy mogą zgłosić to poprzez formularz dostępny na oficjalnej stronie Starostwa Oleskiego https://samorzad.gov.pl/web/powiat-oleski/pomagam-ukrainie

Brak opisu obrazka

Przydatne informacje:

Czego nie przekazujemy w ramach pomocy humanitarnej?

Wersja XML