Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dzieci Segregują Śmieci

Brak opisu obrazka

„Zastanawiasz się gdzie wyrzucić zużyte żarówki czy niesprawny telefon komórkowy? Jeśli tak, to musisz wiedzieć, że przy Centrum Przesiadkowym w Rudnikach jest już dostępny pojemnik na elektroodpady, dzięki któremu możesz lepiej zadbać o czystość i ochronę środowiska w naszej gminie. Do pojemnika możesz wyrzucić: żarówki fluorescencyjne, telefony, ładowarki, płyty CD, drobną elektronikę komputerowa oraz audiowizualną. Jeśli elektroodpad nie mieści się do pojemnika, wyrzucić go na PSZOK. Nie wiesz co to jest PSZOK lub jak segregować odpady, to z całą pewnością musisz obejrzeć film pt. „Segregacja jest naprawdę dziecinnie prosta”. Chcesz dowiedzieć się więcej o proekologicznych działaniach w gminie i otaczającej nas naturze polecamy obejrzeć film „Zielona Gmina Rudniki w pięknym otoczeniu przyrody.” Dostępne są one na portalach Facebook i YouTube stronach internetowych: Gminy Rudniki oraz szkół.

 

Powyższe działania zostały zrealizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej w Opolu w wysokości 36 000,00 zł.

Nie zapomnieliśmy również o naszych najmłodszych mieszkańcach i przeprowadziliśmy konkurs plastyczny „Dzieci kontra śmieci” adresowany do klas szkół podstawowych. Nagrodami w konkursie były gry planszowe i memory o tematyce ekologicznej.

A oto efekty pracy uczniów z terenu naszej gminy:

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Realizacja projektu „Czyste środowisko to nasz cel” ma za zadanie m.in. podnieść świadomości ekologiczną, poprawienie warunków życia, zmniejszenie degradacji środowiska oraz zmniejszenie zużycia surowców naturalnych.

 

 

Wersja XML