Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Realizacja projektu pn."Poznaj Polskę"

logo.png

Gmina Rudniki, jako jedna z niewielu gmin w naszym regionie, otrzymała dofinansowanie ze środków budżetu państwa na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki
p.n. „Poznaj Polskę”. Pozyskane środki, nasze szkoły podstawowe, przeznaczą na organizację wycieczek edukacyjnych dla uczniów klas I-III oraz IV-VIII do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki.

W celu uatrakcyjnienia procesu dydaktycznego poprzez eksperymentowanie w centrach nauki
oraz pokazania uczniom istotnych miejsc i wydarzeń związanych z historią Polski, ważnych dla naszej pamięci oraz zbiorowej tożsamości, szkoły z terenu Gminy Rudniki zdecydowały o zrealizowaniu wycieczek do miejscowości takich jak Łódź, Opole, Pszczyna, Wrocław, Krasiejów, Kraków, Tarnowskie Góry, Bytom. Podczas wyjazdów nasi uczniowie mogą zwiedzić m.in. Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach- Opolu, Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu, Panoramę Racławicką i Hydropolis we Wrocławiu, Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie, Kopalnię soli „Wieliczka”, Zamek Królewski na Wawelu, Podziemia zabytkowej kopali rud srebrnośnych oraz sztolni „Czarnego Pstrąga” w Tarnowskich Górach czy Operę Śląską w Bytomiu.

 

Wartość dofinansowania: 47.829,00 zł

Wartość wkładu własnego: 11.958,00 zł

Całkowita wartość zadania: 59.787,00 zł

logo1.jpegpoznajpolskę.jpeg

Wersja XML