Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Klub biegacza FALSTART Rudniki

Falstart.png

A tak to się zaczęło......

Rok 2013 w Gminie Rudniki stał się przełomowy dla wszystkich sympatyków lekkiej atletyki, a szczególnie dyscypliny jaką jest bieganie. Po licznych rozmowach z władzami Gminy Rudniki oraz Zarządem LZS-u Rudniki powołano do życia: Klub Biegacza FALSTART Rudniki. Sekcja liczyła 10 zawodników: Daniel Baros (główny pomysłodawca), Damian Sowa, Andrzej Napieraj, Daniel Napieraj, Klaudia Kluba, Zosia Dolik, Tomasz Kubacki, Agata Napieraj, Dominika Napieraj, Andrzej Młynarczyk. W ramach pomocy finansowej ze strony Urzędu Gminy w Rudnikach zakupiono stroje sportowe dla wszystkich zawodników.

Zawodnicy oraz wszyscy wspierający członkowie chcieli zawiązać pełnoprawne Stowarzyszenie. Po spotkaniu założycielskim, które odbyło się 28 lipca 2015 roku, zostały złożone dokumenty do Krajowego Rejestru Sądowego. I tak 14 grudnia 2015 roku Sąd Rejonowy w Opolu wpisał w Krajowym Rejestrze Sądowym Stowarzyszenie Klub Biegacza FALSTART Rudniki.

W Klubie Biegacza FALSTART Rudniki biegają zarówno nastolatkowie, jak i zawodnicy w kategorii master. Startujemy w zawodach ulicznych asfaltowych, przełajowych, górskich, duathlonach oraz triathlonach. Pokonujemy na nich różne odległości od 1km, przez 5, 10 21, 42, aż po ultra dystansowe biegi na 100km czy biegi 24h. Każdy z naszej załogi odnajduje się na innym „polu biegowym”. Jednak co najważniejsze – tworzymy zgraną rodzinkę biegową.

W ciągu roku organizujemy 2 sztandarowe wydarzenia:

- FALSTARTOWA TRIADA – 3KM + 5KM + 1KM oraz

- BIEG MIKOŁAJKOWY W ŻYTNIOWIE – 5KM

Obecnie nasze Stowarzyszenie liczy 33 członków biegających oraz 5 członków wspierających. Możesz łatwo nas poznać po charakterystycznych niebiesko-białych trykotach i zawsze uśmiechniętych twarzach oraz waleczności, której nigdy nam nie brakuje.

Jeśli biegasz, startujesz w zawodach biegowych i chcesz dołączyć na nasz pokład biegowy to napisz do nas wiadomość mailową na adres: lub na Facebook: https://www.facebook.com/FalstartRudniki

A jak wyglądają imprezy z Falstartem?
Polecamy materiały filmowe: https://www.youtube.com/watch?v=c3b_8r1XMpc&t=7s, https://www.youtube.com/watch?v=YrF2a2T--fshttps://www.youtube.com/watch?v=Yt9uYuNymCU

Do zobaczenia na biegowych trasach !

Falstart.jpeg

Wersja XML