Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dzień Kobiet w Ośrodku Kultury

Odrobinę szczęścia w miłości, Każdemu wolno kochać, Umówiłem się z nią na dziewiątą…, te i wiele innych najpiękniejszych piosenek o miłości wybrzmiały w Ośrodku Kultury w Rudnikach podczas koncertu zorganizowanego z okazji Dnia Kobiet. Piękne wykonania i wyjątkowe interpretacje starych piosenek przeniosły rudnicką publiczność w klimat lat 20 i 30 dwudziestego wieku ukazując jednocześnie ponadczasowość tematu miłości zawartego w piosenkach.

Na scenie, w charakteryzacji nawiązującej do początku minionego wieku zaprezentowali się wokaliści Aleksandra Stano i Bartosz Listwan, którym na pianinie akompaniował Radosław Mokrus. Wyjątkowa inteligentna, a zarazem zabawna narracja skłaniała zarówno do refleksji jak i wprawiała w dobry nastrój wszystkich słuchaczy zgromadzonych na widowni. Melodyjność starych utworów powodowała, że widownia śpiewając wtórowała artystom na scenie, a czasami wręcz przejmowała inicjatywę, za co była nagradzana brawami przez występujących.

Tradycją spotkań organizowanych z okazji Dnia Kobiet stało się również złożenie życzeń i obdarowanie pań kwiatami przez wójta Gminy Rudniki Grzegorza Domańskiego oraz dyrektora GOKSiR w Rudnikach Arkadiusza Spodymka. Oprócz wysłuchania koncertu uczestnicy wydarzenia mogli wziąć również udział w otwarciu wystawy prac Marleny Iwańskiej, pracownicy Ośrodka Kultury w Rudnikach. Tematem wystawy jest „Kobieta”, ukazana okiem artystki na obrazach w formie grafik wykonanych metodą malowania tuszem. Wystawę będzie można obejrzeć w Galerii Ośrodka Kultury w Rudnikach do końca marca. Dziękując artystom oraz wszystkim uczestniczkom wydarzenia jeszcze raz wysyłamy jak najlepsze życzenia, a także, aby wyśpiewana w piosenkach miłość na zawsze pozostała z Wami.

Materiał filmowy dostępny pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=zt8iJTeYZOg&t=1s

Zapraszamy do oglądania!

 

 

 

 

Wersja XML