Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Prace w Centrum Historii Wsi na ukończeniu

CHW logo.jpeg

 

Trwają jeszcze prace wykończeniowe w budynku

„Centrum Tradycji Strażackiej i Historii Wsi” w Rudnikach

Od września ubiegłego roku trwają prace na przebudowie starych magazynów po SKR w Rudnikach na „Centrum tradycji strażackiej i historii wsi” . Wykonawcą robót jest  firma MODERN-BUD Sp. z o.o. Sp.k.

Jesteśmy na etapie kończącym inwestycję, gdzie widać już efekty wykonanych prac. Budynek mocno zyskał na wyglądzie, znacznie podniosła się estetyka otoczenia, no i oczywiście będzie miejsce do ekspozycji zarówno strażackich samochodów jak i zgromadzonych maszyn i innych przedmiotów związanych z życiem na wsi.

Wzrok przyciągają: wymieniony dach, otynkowane ściany, obłożone drewnem ściany zewnętrzne czy piękne oświetlenie budynku po zmroku.

Całość przeprowadzonych prac to:

  1. Wykonanie termomodernizacji budynku poprzez m.in. docieplenie ścian zewnętrznych ogrzewanej części „Gminnej Izby Tradycji”, zmianę pokrycia dachowego budynku, częściową wymianę i montaż stolarki okiennej i drzwiowej.
  2. Zaadaptowanie istniejącego pomieszczenia magazynowego na  „Centrum Tradycji Strażackiej i Historii Wsi” poprzez m.in.: wykonanie posadzek, robót tynkarskich, elektrycznych.
  3. Wyposażenie obiektu w niezbędny sprzęt m.in.:

Koszty związane z realizacją całości prac to kwota ok. 1 mln zł, a dofinansowanie wynosi 500 tys. zł.

Poprzez utworzenie Centrum historycznego Gmina Rudniki chce zaoferować swoim mieszkańcom możliwość korzystania z jeszcze szerszej oferty kulturalnej. Utworzenie centrum pozwoli na zaoferowanie mieszkańcom dodatkowych zajęć przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, co w znacznym stopniu przyczyni się do rozwoju i podniesienia atrakcyjności naszej gminy.

Operacja typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne” objęta jest Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Celem operacji w ramach PROW na lata 2014-2020, w który wpisuje się operacja, jest wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich poprzez zwiększenie dostępu do podstawowych usług kulturalnych.

Celem planowanej operacji jest także zwiększenie dostępu do podstawowych usług kulturalnych poprzez utworzenie Centrum Tradycji Strażackiej i Historii Wsi.

W wyniku osiągnięcia celu będzie można korzystać z szerokiej oferty kulturalnej.

DSC04544.jpeg  DSC04542.jpeg

Wersja XML