Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

XXV Ogólnopolski Bieg Masowy Pętla Rudnicka 2019

Za nami XXV Jubileuszowy Ogólnopolski Bieg Masowy "Pętla Rudnicka". Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i gratulujemy podjęcia wyzwania, fantastycznej postawy współzawodnictwa fair play oraz osiągniętych wyników. Dziękujemy, że dajecie dobry przykład i przyczyniacie się do propagowania aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Dziękujemy wspaniałej publiczności, która zechciała spędzić to piękne pogodne niedzielne popołudnie wspierając i dopingując zawodników. Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za to, że uświetnili swoją obecnością tę wyjątkową jubileuszową edycję biegu. Dziękujemy wszystkim osobom, instytucjom, sponsorom oraz ogromnemu sztabowi ludzi, dzięki zaangażowaniu i pracy których udaje się zorganizować tak duże przedsięwzięcie zarówno w tej jubileuszowej, jak i wszystkich wcześniejszych edycjach biegów. Mamy szczerą nadzieję, że z każdą kolejną edycją wspólnie będziemy mogli utrzymywać jak najlepszy poziom Pętli Rudnickiej i że zawsze będzie jedną z wizytówek naszego regionu.

W  tegorocznej edycji biegu głównego  na dystansie 13,3 km w dniu 26 maja 2019 udział wzięło 136 uczestników z Polski, z Kenii oraz Ukrainy. W kategorii „OPEN” zwyciężył Kipruto Kibire Moses /KEN/ z czasem 00:45:45, w kategorii kobiet  pierwsze miejsce zdobyła Chemisto Matebo Ruth z czasem 00:50:00, a tuż po niej reprezentantka naszej gminy Napieraj Dominika z czasem 00:50:35, która w kategorii K – Open zajęła II miejsce.

Wyniki OPEN:PDF20190526 - Rudniki-3.pdf

Najlepsi zawodnicy z terenu gminy Rudniki:

1. SOWA DAMIAN – Cieciułów – FALSTART – 00:52:07

2. KABATA JAKUB – Jaworzno Bankowe – FALSTART – 00:56:45

3. KUBACKI PIOTR – Cieciułów – FALSTART – 00:57:33

Najlepsze zawodniczki z terenu gminy Rudniki:

1. NAPIERAJ DOMINIKA – Żytniów – FALSTART – 00:50:35

2. KLUBA KLAUDIA – Mostki – FALSTART – 01:01:16

3. OKOŃ KAMILA – Porąbki – FALSTART – 01:02:02

Naszą gminę reprezentowało 39 zawodników.

W tym roku przyznano także nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Bułę dla najlepszych biegaczy z Opolszczyzny, które zostały wręczone przez Członka Zarządu Województwa Opolskiego Stanisława Rakoczego.

Najlepsi zawodnicy z Opolszczyzny:

1.  SOWA DAMIAN – Cieciułów – FALSTART – 00:52:07

2. DOMERECKI KRZYSZTOF – Suchodaniec – QUALICHAIRS – 00:52:43

3. JENDROSEK TOMASZ – Olesno – 00:53:12

Najlepsze zawodniczki z Opolszczyzny:

1. NAPIERAJ DOMINIKA – Żytniów – FALSTART – 00:50:35

2. KLUBA KLAUDIA – Mostki – FALSTART – 01:01:16

3. OKOŃ KAMILA – Porąbki – FALSTART – 01:02:02

Najlepsi w regulaminowych kategoriach wiekowych uhonorowani zostali pucharami, a dodatkowo laureaci 6 pierwszych miejsc w kategorii kobiet i mężczyzn oraz wszyscy uczestnicy biegu z terenu gminy Rudniki otrzymali nagrody pieniężne. Pamiątkowe statuetki przedstawiające biegacza antycznego dla wszystkich uczestników biegu głównego ufundował Józef Terlecki – właściciel Odlewni Żeliwa w Gruszewni k/Częstochowy, który był również uczestnikiem tegorocznego biegu.

            W biegach towarzyszących dla dzieci i młodzieży udział wzięło 158 osób. Najlepsi uhonorowani zostali dyplomami, pucharami, medalami  i nagrodami rzeczowymi.

Wykaz nagrodzonych:PDFbiegi młodzieżowe wyniki2019-2.pdf           

Przedsięwzięcie odbywa się przy współpracy i finansowym wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Opolu, Starostwa Powiatowego w Oleśnie oraz Gminy Rudniki.

Imprezę zaszczycili swoją obecnością Członek Zarządu Województwa Opolskiego Stanisław Rakoczy oraz Wójt Gminy Rudniki Grzegorz Domański.

            W bieżącym roku finansowo  i rzeczowo organizację imprezy wsparli:

Serdecznie dziękujemy wszystkim współorganizatorom za pomoc w przygotowaniu i sprawnym przeprowadzeniu przedsięwzięcia.

 

 

Wersja XML