Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

SERDECZNE PODZIĘKOWANIE

Brak opisu obrazka

Podziękowanie za wieloletnią pracę

 

28 stycznia 2019 roku Janina PAWLACZYK Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Rudnikach odeszła na emeryturę. Funkcję dyrektora pełniła nieprzerwanie od 1979 r.  Jej wieloletnia działalność na rzecz upowszechniania i ochrony kultury oraz aktywizacji życia kulturalnego na terenie gminy Rudniki i Województwa Opolskiego zasługuje na uznanie.

Pani Janina przez te wszystkie lata inspirowała do rozwoju kultury, kultywowała tradycje i zwyczaje związane z naszym obszarem, jak również wprowadzała w środowisko lokalne  inicjatywy kulturalne, sportowe i rekreacyjne. Od kilkunastu lat realizowała różnorodne projekty kulturalne, które wyróżniały naszą gminę na mapie woj. opolskiego, m.in. : Spotkania Muzyków Jazzowych w Rudnikach, Międzynarodowy Konkurs Plastyki Obrzędowej w Rudnikach, Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowie.

Z jej inicjatywy organizowanych jest również wiele stałych przedsięwzięć o znaczeniu gminnym i regionalnym jak np.: Regionalny Przegląd Kolęd „Kolędy łączą pokolenia”, Przegląd Pieśni Maryjnej i Pielgrzymkowej, Minifestiwal Piosenki Dziecięcej dla Przedszkolaków i wiele innych.

Wspierała aktywność działającego od ponad 30 lat zespołu folklorystycznego „Rudniczanie”,  dzięki czemu zespół stanowi cenną wizytówkę naszego regionu i uświetnia wiele imprez gminnych i wojewódzkich. Ciągle rozwijała działalność ponad 100-letniej Orkiestry Dętej z Żytniowa, poszerzając jej grono o dzieci i młodzież.

Janina Pawlaczyk zorganizowała i prowadziła z ogromną pasją Gminną Izbę Tradycji w Rudnikach, gdzie przy wsparciu i dobrej woli mieszkańców i nie tylko, zgromadzone są przedmioty, maszyny, dokumenty, zdjęcia i stroje związane z życiem na wsi. Pani dyrektor zabiegała i pozyskała wiele eksponatów do Izby Tradycji dzięki czemu dorobek naszych dziadków przetrwa jeszcze kilka pokoleń. 

Pani Pawlaczyk rozwijała działalność Ośrodka Kultury oraz bibliotek na terenie gminy Rudniki. Ciągle urozmaicała ofertę bibliotek, które obecnie oprócz wypożyczania księgozbiorów mają ciekawą ofertę kulturalną dla mieszkańców m.in. kameralne koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty różnego rodzaju. Przez wiele lat  zajmowała się również współpracą z Kołami Gospodyń Wiejskich pomagając im w promocji ich dokonań artystycznych, kulinarnych i innych. Była inicjatorką i organizatorem corocznej Biesiady Bożonarodzeniowej i Wielkanocnej, w której uczestniczyły sołectwa z całej gminy. Właśnie z jej inicjatywy gmina Rudniki wielokrotnie brała udział w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo” osiągając dobre wyniki i zdobywając nagrody.

Jako Dyrektor Ośrodka Kultury zrealizowała wiele projektów kulturalnych współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej m.in. „Folk Fetival” – polegający na występach zespołów ludowych ze Słowacji, Czech i Polski w strojach regionalnych połączonych z kiermaszem ludowym kulinarnym i rękodzieła ludowego. Innym ciekawym projektem były warsztaty fotograficzne połączone z wydaniem albumu /projekt pn. „Zatrzymać czas”/, organizacja warsztatów jazzowych ze Stanisławem Soyką jako mentorem i nauczycielem dla młodych muzyków, Pleneru rzeźbiarskiego w Rudnikach i wielu innych ciekawych przedsięwzięć. 

 

Swojej pracy, a tym samym pasji związanej z rozwojem i upowszechnianiem kultury poświęcała swój czas i życie, angażując się w to co robi bezgranicznie.

W związku z odejściem Pani Dyrektor, Wójt wraz z pracownikami urzędu gminy oraz wszystkich jednostek podległych składają serdeczne podziękowania dla JANINY PAWLACZYK za wieloletnią, bardzo dobrą pracę i współpracę.

Prosimy o przyjęcie słów wdzięczności i uznania za serce i trud wkładany w pracę na rzecz mieszkańców Gminy Rudniki.

Składamy życzenia zdrowia, spokoju, radości i wszelkiej pomyślności w życiu rodzinnym.

Dziękujemy!

 

                                                                       Z wyrazami szacunku

 

Wójt Gminy Rudniki

Grzegorz Domański z pracownikami

Wersja XML