Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Piknik na Florydzie 2018

Piknik na Florydzie już za nami.

Tradycyjnie od kilkunastu lat grupa 45 dzieci z gminy Rudniki wzięła udział w wycieczce do Brzegu pod nazwą „ Piknik na Florydzie”. Organizatorzy, czyli Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie, Opolskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Teraz Wieś oraz Pierwszy Brzeski Pułku Saperów w Brzegu zadbali, aby tego dnia było mnóstwo atrakcji dla każdego uczestnika.

Wakacyjną przygodę rozpoczęliśmy od zabaw na poligonie. Każdy z nas mógł zobaczyć prawdziwy sprzęt saperski, przymierzyć ciężki pancerz oraz przejechać się samochodem do przewożenia niewybuchów. Dużo zabawy sprawiło również strzelanie z łuku,  pistoletu paintball i tor sprawnościowy z przeszkodami. Nie zabrakło śpiewu żołnierskich pieśni  oraz malowania twarzy z wojskowymi symbolami.

Po porannej rozgrzewce udaliśmy się do Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu by zwiedzić i zobaczyć min. drzewo genealogiczne Piastów Śląskich, zabytkowe pisma i dokumenty sprzed kilkuset lat. W dalszej części muzeum oglądaliśmy stroje z epoki, zbroje i uzbrojenia, zabytkowe meble oraz chrzcielnicę i panoramę Brzegu.   Na dziedzińcu również były przygotowane atrakcje między innymi mini festiwal pieśni żołnierskich.

Kolejnym punktem programu była wizyta na krytej pływalni w Brzegu. Po długich zabawach w wodzie wróciliśmy na poligon. Czekała tam na nas pyszna grochówka oraz kolejne atrakcje min. strzelanie z broni, pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego. Symulator jazdy oraz tor przeszkód z alkogoglami zorganizowany przez Żandarmerię Wojskową. Odbyliśmy również szybki kurs pierwszej pomocy. Na zakończenie wycieczki był mini rejs łodzią wojskową, gdzie wszyscy byliśmy umundurowani w kapoki. Wszyscy jednogłośnie okrzyknęli największą atrakcją wycieczki przejażdżkę amfibią (PTS). 

Późnym popołudniem szczęśliwi i radośni wróciliśmy do Rudnik. To była dla wszystkich prawdziwa wakacyjna przygoda.

Z „Pikniku na Florydzie” oprócz niezapomnianych wrażeń przywieźliśmy również nagrody dla naszych dzieciaków- uczestników wojewódzkiego konkursu plastycznego na kartkę z życzeniami „POLSKO- TOBIE STO LAT”. Nagrody otrzymali: Jakub Dwornik, Daria Kałwak i Bartosz Matusiak.  Gratulujemy

 

Wersja XML