Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Gminna Biesiada Wielkanocna

Gminna Biesiada Wielkanocna

        Tradycyjnie w okresie przedświątecznym Ośrodek Kultury  w Rudnikach organizuje biesiadę świąteczną z udziałem przedstawicielek  sołectw naszej gminy. Aby poczuć przedsmak świąt  wielkanocnych zaproszone do udziału kobiety  przygotowują potrawy i wypieki, wymieniają się przepisami i doświadczeniami kulinarnymi. Bardzo istotna jest  też  dekoracja  stołu. Najważniejszy jest jednak towarzyski i integracyjny wymiar tego spotkania.

          W czwartek, 22 marca, z możliwości wspólnego biesiadowania skorzystało 7 sołectw , a mianowicie :  Rudniki, Jelonki, Bugaj  Cieciułów, Żytniów, Bobrowa i  Porąbki. Komisja w składzie : Renata Wojas  i  Ewa Klekot z Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie, Joanna Podgórska-Wiercińska z OODR w Oleśnie oraz Wiesława Klimas wiceprzewodnicząca  Rady Gminy Rudniki  miała nie lada problem z  podziałem nagród.

W tym roku oceniane były faszerowane jaja świąteczne. Najsmaczniejsze i najpiękniejsze okazały się wielkanocne przysmaki przygotowane przez reprezentantki sołectwa Bugaj , które uhonorowane zostały  I nagrodą.  II nagrodę  odebrały reprezentantki sołectwa Rudniki. Dwie równorzędne trzecie  otrzymały sołectwa Bobrowa i Cieciułów. Wszystkie pozostałe  zostały wyróżnione i obdarowane upominkami, które wręczył Wójt Gminy  Andrzej Pyziak.

            Stoły uginały się od wielkanocnych specjałów. Były jaja, sałatki, żurki z białą kiełbaską, babki, serniki  i wiele innych smakołyków.

 

 

Wersja XML