Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

MUZYCZNIE i RYTMICZNIE W OŚRODKU KULTURY

MUZYCZNIE i RYTMICZNIE  W OŚRODKU KULTURY


            W minionym roku kadra instruktorska Ośrodka Kultury w Rudnikach wzbogaciła się o trzech nowych muzyków.
Kapelmistrzem orkiestry dętej w Żytniowie został  BOGDAN KRZAK - muzyk posiadający ogromne doświadczenie w temacie prowadzenia orkiestr dętych. Aby odmłodzić i wzbogacić skład naszej orkiestry, prowadzi  zajęcia nauki gry na dętych instrumentach muzycznych dla dzieci z Żytniowa, Cieciułowa i Jaworzna. Ośrodek Kultury zakupił kilka nowych instrumentów /flety, klarnet, trąbkę i saksofon/. Podczas tegorocznego Przeglądu Kolęd Wójt Andrzej Pyziak przekazał je uroczyście na ręce nowego kapelmistrza życząc młodym muzykom  zapału i wytrwałości w nauce gry na instrumentach , a orkiestrze wielu sukcesów muzycznych.

orkiestra żytniów.jpeg Bogdan Krzak kapelmistrz.jpeg


              W październiku 2017 roku w Ośrodku Kultury rozpoczęły się indywidualne zajęcia wokalne dla dzieci i młodzieży, które prowadzi  DAWID ADAMSKI  - certyfikowany trener Europejskiego Centrum Edukacji Wokalnej „Voice and More” z siedzibą  w Warszawie. Ze względu na dużą ilość uczestników zajęć obecnie prowadzone są lekcje w duetach. Trener pracuje z młodymi wokalistami nad prawidłową emisją, skalą i barwą głosu, dykcją , aktywizacją oddechu,  technikami wokalnymi oraz  ruchem scenicznym. Z efektów warsztatów bardzo zadowoleni są zarówno uczestnicy zajęć jak i ich rodzice.

Dawid Adamski z mlodzieżą.jpeg Dawid Adamski.jpeg


             Z kolei w grudniu minionego roku kierownictwo muzyczne nad zespołem folklorystycznym „Rudniczanie” objął znakomity muzyk, multiinstrumentalista BOGDAN  MIESZKALSKI. Wzbogacił skład instrumentalny kapeli towarzyszącej zespołowi, która ma teraz piękniejsze i mocniejsze brzmienie. Grupę śpiewaczą zasiliły również nowe głosy. Na chwilę obecną „Rudniczanie” liczą 27 osób.
Życzymy niesłabnącego   zapału i wytrwałości w pracy  oraz wielu sukcesów artystycznych.

DSC03382.jpeg

             Od miesiąca lutego br. w każdą środę , o godz. 16.00 w Ośrodku Kultury w RUDNIKACH odbywają  się cykliczne zajęcia NAUKI GRY NA BĘBNACH AFRYKAŃSKICH, które prowadzi muzyk instrumentalista SZYMON KOKOCIŃSKI - absolwent Akademii Muzycznej im. Jana Długosza w Częstochowie - pasjonat kultury i sztuki afrykańskiej.  Jest  jeszcze  tylko 10 wolnych  miejsc !!! Poczuj rytm i magię bębnów afrykańskich! Wyzwolisz dobrą energię, rozwiniesz wyobraźnię, koncentrację i poprawisz
pamięć. Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 8 do 18 lat.

Szymon Kokociński.jpeg

Wersja XML