Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Świątecznie, smacznie i piernikowo

Świątecznie, smacznie i  piernikowo

            12 grudnia 2016 w Ośrodku Kultury w Rudnikach tradycyjnie odbyła się Gminna Biesiada Bożonarodzeniowa. Przedstawicielki 11 sołectw z gminy Rudniki przygotowały i zaprezentowały szereg swoich popisowych wigilijnych i świątecznych potraw oraz wypieków. Stoły uginały się od smacznych i pięknie udekorowanych smakołyków. Dominowały potrawy tradycyjne, ale pojawiło się również wiele równie wspaniałych, oryginalnych  nowości kulinarnych. Smakowite  zapachy  rozchodziły się po sali , a nastrój nadchodzących świąt udzielił się wszystkim zaproszonym gościom. Była okazja do skosztowania potraw i  wymiany przepisów. Serdeczne życzenia  świąteczne wszystkim zebranym złożył Wójt  Andrzej Pyziak.

            Podczas spotkania odbył się konkurs na najsmaczniejszy piernik świąteczny. Komisja w składzie:  Joanna Podgórska -Wiercińska – doradca  OODR w Oleśnie, Edward Gładysz- Przewodniczący Rady Gminy oraz Janina Gajda - kucharka biorąc pod uwagę walory smakowe i estetyczne zgłoszonych do konkursu 11 pierników przyznała  I miejsce sołectwu Jaworzno, II   miejsce – sołectwu Łazy, III miejsce – przedstawicielkom sołectwa Żytniów. Natomiast 8 wyróżnień za równie wspaniałe wypieki odebrały sołectwa : Rudniki, Julianpol, Słowików, Odcinek, Chwiły, Bobrowa, Porąbki, Bugaj.

Impreza organizowana cyklicznie od wielu lat przez Ośrodek Kultury w Rudnikach  cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i wprowadza  w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

 

 

Wersja XML