Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Ranking Jednostek Samorządu Terytorialnego Zrównoważonego Rozwoju

RANKING ROZWOJU

Na portalu Samorząd PAP ogłoszono ranking Jednostek Samorządu Terytorialnego Zrównoważonego Rozwoju. Ranking rozstrzygany jest w kategoriach gminy wiejskie, miejsko-wiejskie, gminy miejskie i miasta na prawach powiatu.

W kategorii gmin wiejskich pierwsze miejsce zajął Kleszczów. Gmina Rudniki znajduje się na 360 pozycji na 1.563 gminy wiejskie w Polsce, a biorąc pod uwagę tylko województwo opolskie Rudniki znajdują się na 9 pozycji najlepiej rozwijających się gmin wiejskich, wszystkie gminy sklasyfikowane wyżej skupione są wokół dużych ośrodków miejskich: Opole, Kędzierzyn - Koźle.

Ranking Jednostek Samorządu Terytorialnego Zrównoważonego Rozwoju ma na celu monitorowanie zrównoważonego rozwoju społeczno-ekonomicznego gmin regionów jako jednostek samorządu terytorialnego oraz promocję rozwoju na bazie opracowanych wzorów.

Ranking uwzględniający wszystkie polskie miasta i gminy, opracowywany jest na podstawie 15 wskaźników. Pod uwagę brane są m.in. wydatki na projekty inwestycyjne na mieszkańca, liczba osób pracujących na 1.000 mieszkańców, liczba podmiotów gospodarczych na 1.000 mieszkańców, saldo migracji, liczba absolwentów szkół ponadgimnazjalnych na 1.000 mieszkańców oraz odsetek mieszkańców korzystających z oczyszczalni ścieków.

Ranking:
http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/170222/Ranking-raz-jeszcze--Ponownie-publikujemy-zestawienie-gmin-pod-wzgledem-zrownowazonego-rozwoju

 

 

Wersja XML