Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Ogólnopolskie Spotkanie Krótkofalowców ŁOŚ 2016

Ogólnopolskie Spotkanie Krótkofalowców ŁOŚ 2016

Ogólnopolskie Spotkanie Krótkofalowców ŁOŚ 2016 odbywało się już po raz dziesiąty i weszło na stale do kalendarza imprez polskich krótkofalowców. Choć braliśmy pod uwagę długi weekend i zapowiadaną dobrą pogodę, to nikt nie spodziewał się, że górkę Papierkową w Jaworznie odwiedzi 2500 uczestników. Doszło do tego, że w sobotni poranek samochody najpóźniej dojeżdżających musieliśmy ustawiać przy drodze asfaltowej, bo wszystkie inne miejsca były dokładnie zajęte. 

Duża liczba firm wystawiających się na naszej imprezie nie była już takim zaskoczeniem, bo te zgłaszają się już sporo wcześniej i ustawiają swoje stoiska według przygotowanego planu. Byli to znani handlowcy i producenci ze Słowacji, Czech, Węgier, Litwy, Niemiec i Polski, którzy największej imprezy tego typu w Europie środkowej nie mogli ominąć.

We wcześniejszych latach odwiedzali nas goście z innych kontynentów, jednak po raz pierwszy odnotowaliśmy gościa z Ameryki Południowej, a był to pracujący od wielu lat w Brazylii polski zakonnik ks. Kazimierz Długosz, który dużo czasu poświęca na rozmowy z krajem i jest szeroko znany nie tylko polskim krótkofalowcom. Po kilkunastu latach kontaktów radiowych tu w Jaworznie spotkał Jana Motykę z Tyry k. Trzyńca w Czechach, a powitaniom nie było końca, bo wielogodzinne rozmowy przez radio bardzo zbliżają ludzi. Wiele takich przyjaźni zostaje zcementowanych właśnie tu w gminie Rudniki, na kawałku wydawać by się mogło, nikomu nie potrzebnego gruntu.

Wśród uczestników byli tacy, którzy z dumą prezentowali dziesięć identyfikatorów z kolejnych imprez i zapowiadali kolekcjonowanie dalszych, bo fama o tym wydarzeniu rozchodzi się daleko po świecie, a np. angielski związek krótkofalowców (największy w Europie) zapowiada organizację podobnego spotkania u siebie, a jego delegacja ma do nas przybyć w przyszłym roku, żeby zobaczyć wszystko na własne oczy.

Z ogromną satysfakcją organizatorzy przyjęli informację, że patronat nad imprezą przyjął marszałek województwa opolskiego, który również zaszczycił swoją obecnością to wydarzenie zapoznając się bliżej z ideą krótkofalarstwa. Listy gratulacyjne dla organizatorów wręczyli też Starosta Oleski i Komendant Powiatowy PSP w Oleśnie. Stanowiło to bardzo miły akcent w czasie rozpoczęcia imprezy w sobotni poranek.

Dużych rozmiarów baner informował też zebranych, że Oleski Klub Krótkofalowców obchodzi w tym roku 50 lecie swojej działalności, a jak ta działalność wygląda niech świadczy fakt, że w czasie pierwszych pięciu miesięcy tego roku jego zawodnicy zdobyli już cztery puchary za zwycięstwa w zawodach, a jeszcze nie wszystkie wyniki nadeszły.

Głównym sponsorem imprezy jest oczywiście Polski Związek Krótkofalowców, ale bez wydatnej pomocy Wójta Gminy Rudniki czy starostw powiatowych w Oleśnie i Kłobucku oraz Urzędu Miasta Wielunia całość nie była by tak okazała, a fakt że Teleexpress pokazał migawki z Jaworzna, TVP Opole dłuższy program niech świadczy, że z roku na rok ranga tego wydarzenia rośnie i trzeba robić wszystko żeby tak było nadal.

Jego organizatorzy, kluby krótkofalowców, oleski i wieluński zrobią wszystko żeby tak było!

Marek Czarnecki

Brak opisu obrazka   Brak opisu obrazka   Brak opisu obrazka   Brak opisu obrazka

Wersja XML