Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Gminne Święto Plonów w Rudnikach

Gminne Święto Plonów w Rudnikach

W niedzielę 30 sierpnia br. zorganizowano Dożynki Gminne w Rudnikach. Gospodarzem dożynek było Sołectwo Rudniki. Imprezę poprzedził sobotni koncert zespołu Pajujo i zabawa taneczna.

W niedzielę Gminne Święto plonów rozpoczęto uroczysta Mszą Świętą w intencji rolników i ich rodzin. Po mszy świętej barwny korowód dożynkowy przemaszerował na boisko sportowo-rekreacyjne, gdzie odbyła się gala dożynkowa.

W części oficjalnej uroczystości starostowie dożynek gminnych pani Katarzyna Cieśla i pan Piotr Mońka przekazali bochen chleba na ręce gospodarzy gminy Wójta - Andrzeja Pyziaka i Przewodniczącego Rady Gminy – Edwarda Gładysza.

Po części oficjalnej odbyły się występy artystyczne w wykonaniu: dzieci Przedszkola Publicznego w Rudnikach, klas III, IV, V PSP w Dalachowie, Kasi Wilk z Gimnazjum Publicznego w Rudnikach, pary tanecznej (Zuzanna Pacyna i Artur Wrzesiński) klubu tańca „ISKRA” w Praszce, mieszkańców wsi Odcinek, Zespołu Folklorystycznego „Rudniczanie”, kabaretu „Czarny Lotos”.

Po występach zespołów amatorskich posumowano konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy i scenki rodzajowe. Nagrody wieńcowe wręczył Wójt Gminy – Andrzej Pyziak.

Występy artystyczne zakończył koncert kapeli ludowej „Po zagonach” z Poznania.

Wieczorem uczestnicy dożynek bawili się na zabawie tanecznej z zespołem Vacant.

Imprezie towarzyszyły: wesołe miasteczko, bufety gastronomiczne przygotowane przez organizatorów imprezy i wiele innych atrakcji.

 

 

W niedzielę 6 września – korona dożynkowa z Rudnik reprezentować będzie gminę w Wojewódzkim Konkursie Koron i Wieńców Dożynkowych. Delegacja wieńcowa z Rudnik reprezentować będzie rolników naszej gminy na wojewódzkich uroczystościach dożynkowych w Byczynie.

 

Wersja XML