Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

V Międzygminny festyn integracyjny gmin Radłów-Rudniki

Międzygminny Festyn Integracyjny Gmin Rudniki - Radiów tym razem miał miejsce w Radłowie. Była to szósta edycja festynu organizowanego na przemian w obu gminach.

Sobota - 21 maja- przebiegała pod hasłem „Święto nauki" w Gimnazjum Publicznym w Radłowie. W ramach programu, po uroczystym otwarciu nowego boiska, miały miejsce prezentacje: "Ze Śląskiem na ty", "Ciekawe doświadczenia chemiczne", "Oj ta biologia oj ten człowiek" oraz wystawy "Historia szkoły" i "Wystawa prac uczniowskich".

Na boisku odbyły się międzygminne mecze koszykówki i unihokeja gimnazjalnych drużyn dziewcząt i chłopców.Zwycięstwo odniosły drużyny Gminazjum w Rudnikach.

Sobotnią integrację zakończyły tańce na płycie boiska.

Niedziela to dzień właściwych zmagań reprezentacji obydwu gmin. Licznie zebranych gości i gospodarzy powitali wótowie - Włodzimierz Kierat /Radłów/ i Andrzej Pyziak /Rudniki/. W festynowy nastrój wprowadziła zebranych orkiestra dęta z Radiowa. Po godzinnym koncercie miały miejsce występy grupy tańca nowoczesnego oraz zespołu folklorystycznego z GOK-SiR w Rudnikach. Po nich zaprezentowała swoje umiejętności grupa taneczna "VOOX" z Gimnazjum w Radłowie.

Do łez rozbawiły zebranych zmagania gmin podczas gry planszowo-plenerowej oraz miejscowy kabaret z przedstawieniem "Królewna Śnieżka" w wersji śląskiej.

W międzyczasie dzieci kręciły się na karuzeli, malowały
w "plenerowym k ąciku plastycznym". Było ciepło, słonecznie, radośnie. Wspaniała majówka.

Za rok spotkamy się w Rudnikach.

Wersja XML