Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

IV Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w Rudnikach

16 września 2013r. na boisku Orlik w Rudnikach odbył się „IV Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska”.

W młodszej grupie wiekowej o awans walczyły cztery drużyny: Dalachów, Żytniów Jaworzno i Cieciułów. Mecze rozegrane zostały systemem każdy z każdym. Na boisku najlepiej zaprezentowali się żytniowianie - każdemu z rywali strzelili po dwa gole, a dzięki świetnej obronie Dawida Lewandowskiego, uznanego za najlepszego bramkarza, nie stracili żadnej bramki. Młodzi piłkarze - Wiktor Kubacki, Aleksander Pawlaczyk, Kacper Pawlaczyk, Mateusz Salwiński, Piotr Zając, Dawid Słomian, Dawid Lewandowski, Paweł Stajuda, Mateusz Pakuła i Kacper Świerczyński - dalej reprezentować gminy Rudniki jednak nie będą.

O puchar premiera powalczą więc cieciułowianie Wojciech Droś, Bartłomiej Kluska, Jakub Komorowski, Kamil Kulej, Kamil Królikowski, Kacper Napieraj, Bartosz Rosak (z pięcioma trafieniami król strzelców w młodszej grupie) i Adam Raj (opiekun Beata Droś), którzy 3-0 pokonali zespół z Jaworzna (opiekun Katarzyna Pawlaczyk), a także z Dalachowa (Roman Pinkosz). Natomiast o trzecim miejscu zdecydowały dopiero karne - zwyciężyli w nich dalachowianie.

Z kompletem punktów (3-0 z Cieciułowem, 4-0 z Jaworznem i 2-0 z Dalachowem) na najwyższym podium stanęli gimnazjaliści Tomasz Sobieraj, Filip Bejm, Filip Mularczyk, Dawid Mencfel, Patryk Ramus, Dominik Barszczyński, Patryk Pakuła (najlepszy bramkarz w starszej grupie), Łukasz Szczepański, Piotr Kubacki i Dawid Garncarek (opiekun Karol Włóka).

Na drugim miejscu - po wygranej 5-0 z Jaworznem i 2-0 z Cieciułowem - uplasowali się dalachowianie, a jaworznianie po remisie z podopiecznymi Beaty Droś zajęli trzecią lokatę. W drugiej drużynie z Rudnik, choć nie liczącej się w klasyfikacji, grał natomiast król strzelców - Dariusz Łapucha, który strzelił 6 bramek.

Puchary, dyplomy i koszulki wręczyły zawodnikom Iwona Napieraj, zastępca wójta gminy Rudniki i Janina Pawlaczyk, dyrektor GOKSiR. Mecze sędziował Bogdan Pawlak, animator boiska „Orlik 2012”

Półfinały wojewódzkie odbędą się 24 września na boisku w Rudnikach.

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Wersja XML