Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

II Warsztaty Jazzowe w Rudnikach

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt pn. II Muzyczne Warsztaty Jazzowe w Rudnikach współfinansowany ze środków

Unii Europejskiej w ramach osi IV LEADER Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 – 2013

WIOSENNE JAZZOWANIE

„Jesteśmy urzeczeni miejscem w którym stworzyliście niesamowitą atmosferę. Jesteście wzorem dla innych. Dzięki takim jak wy, muzyka w Polsce stanie się doceniana”

Maciej Fortuna

„Wspaniali ludzie. Cudowna atmosfera. Na pewno tutaj jeszcze wrócimy!!!.”

Wojciech Kamiński

Doskonała muzyka w profesjonalnym wykonaniu i niepowtarzalny klimat imprezy to niezmienne atuty spotkań z muzyką jazzową w Rudnikach.

W ramach projektu „Muzyczne warsztaty jazzowe” w dniach 12 i 13 kwietnia odbyły się warsztaty muzyczne dla młodzieży połączone z koncertem mistrzów. W dwudniowych zajęciach dla młodzieży, zainteresowanej rozwojem swoich umiejętności muzycznych, udział wzięło 20 osób z gmin objętych strategią działania LGD Górna Prosna. Większość uczestników stanowili uczniowie Szkoły Muzycznej w Oleśnie. Warsztaty prowadził Wojciech Kamiński – profesor Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina Warszawie przy bardzo aktywnej współpracy z Korneliuszem Wiatrem – dyrektorem Młodzieżowego Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie. W piątek i sobotę do późnych godzin wieczornych młodzi muzycy doskonalili swoje umiejętności gry oraz poszerzali horyzonty w zakresie muzyki jazzowej i improwizacji. Zajęcia zakończyły się wspaniałym koncertem w wykonaniu uczestników warsztatów. Gorące brawa licznie zebranej publiczności były wyrazem uznania dla talentu i umiejętności młodzieży.

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Muzyczny wieczór zakończył koncert dwóch profesjonalnych zespołów.

Najpierw w ciepły , sweengujący nastrój wprowadzili słuchaczy Wojtek Kamiński /piano/, Andrzej Zielak/kontrabas/ i Bogdan Kulik czyli „Wojtek Kamiński Trio”. Doskonała muzyka, świetne wykonanie, rewelacyjne solówki    
Brak opisu obrazka

Kolejne trio miało skład trochę nietypowy i bardzo wymagający, zarezerwowany tylko dla mistrzów: Maciej Fortuna – trąbka, Piotr Lemańczyk – kontrabas i Krzysztof Gradziuk – perkusja. Muzyka w wykonaniu zespołu „Maciej Fortuna Trio” wprowadziła słuchaczy w obszary nowych doznań estetycznych i emocjonalnych. W każdej nucie słychać było świetny warsztat muzyków oraz ich doskonałe wzajemne rozumienie siebie. W ich muzyce można odnależć wszystko co decyduje o wyjątkowości i mocy jazzu.   
Brak opisu obrazka

Następnym etapem projektu będzie jesienny koncert jazzowy – 12 października br. połączony z wystawą zdjęć dokumentujących wiosenne warsztaty. Wystąpią : Wojciech Karolak z zespołem oraz Trio Siergieja. Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejną ucztę muzyczną !

Wersja XML