Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

III rajd rowerowy

W piękne niedzielne popołudnie 13 maja br. z parku w Rudnikach wyruszył III Rowerowy Rajd Przyjaźni Gmin Rudniki-Radłów. Tym razem zebrała się dosyć spora grupa, bo ponad 50 osób. Wspaniale, że nasi mieszkańcy chcą spędzać aktywnie czas wolny i poznawać swoje okolice.

Peleton z Rudnik pojechał w kierunku Żytniowa, a później na Sternalice i Radłów, aby połączyć się z grupą radłowską. Wspólnie zwiedzaliśmy ciekawe zakątki obydwu gmin i przejechaliśmy około 40 km. Grupa z Radłowa liczyła 30 osób. Widać, że z roku na rok rośnie zainteresowanie naszym rajdem.

Całość uatrakcyjniło spotkanie z cyganką. Na jednym z postojów w Borku cyganka wręczyła bukiety polnych kwiatów wójtom: Andrzejowi Pyziakowi oraz Włodzimierzowi Kieratowi. Pozostali uczestnicy mogli dobrowolnie poddać się wróżbom, aby poznać swoje losy na przyszłość.

Zakończenie rajdu odbyło się nad zalewem w Młynach przy ognisku. Wszyscy po takim wysiłku chętnie posilili się pieczonymi kiełbaskami, razem śpiewali i tańczyli przy ognisku. Nie zabrakło nam również akompaniamentu – do tańca i śpiewu przygrywał nam Pan Bogdan Szyszka. Przepysznym ciastem, swojskim chlebem z masłem częstowali Państwo Polakowie Dorota i Józef, którzy prowadzą gospodarstwo agroturystyczne w Wygiełdowie. Tak doskonałe wypieki rozeszły się błyskawicznie, no cóż domowe ciasto i chlebek – palce lizać! Gdyby turyści spróbowali choć raz takich specjałów nie trzeba by było innych sposobów, by ponownie do nas zawitali.

Serdecznie dziękujemy Państwu Polakom za pomoc w organizacji rajdu, a wszystkim mieszkańcom, dzieciaczkom, radnym i sołtysom za udział. Zapraszamy już dzisiaj na rajd w przyszłym roku i przedstawiamy kilka fotek z III Rajdu Przyjaźni Rudniki-Radłów.

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka
  Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka  

Wersja XML