Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Kolędy łączą pokolenia

          W niedzielne popołudnie święta  Trzech Króli w sali widowiskowej Domu Kultury w Rudnikach , wypełnionej przez widzów do granic możliwości, przez kilka godzin rozbrzmiewały piękne polskie kolędy i pastorałki. Na scenie zaprezentowało się ponad 100 wykonawców, zarówno zespoły , jak i soliści, w  wieku od „przedszkola do seniora”.  Pomimo zimy za oknem atmosfera na sali była bardzo ciepła.

Przegląd rozpoczął  udany występ chóru działającego od niespełna dwóch miesięcy  przy Domu Kultury w Rudnikach, pod kierownictwem Krzysztofa Odoja. Z kolei bardzo liczna grupa rudnickich przedszkolaków zaprezentowała na scenie radosne , spontaniczne wykonanie kolęd i piosenek świątecznych. Oklaskom nie było końca. W pierwszej części przeglądu wystąpiły  również:  Ola Materak i Agata Kościelna z PSP w Dalachowie  filia Rudniki, Amelia Pawelczyk, Julia Jurczyk,  Katarzyna Wilk, Monika Błach  i grupa wokalna klas I-III z PSP w Dalachowie, Marcelina Żyta z PSP w Żytniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego w Żytniowie.

W drugiej części imprezy   zespół „Wielokropek” z Wołczyna w składzie: Aleksandra Ryszka, Emilia Artymicz, Dagmara Jewtuch i Kinga Konefał,  zauroczył publiczność świetnym, profesjonalnym  wykonaniem kolęd. Pięknie śpiewały również solistki : Paulina Grajek z Gimnazjum Publicznego w Pątnowie, Martyna Habza  ze Szkoły Podstawowej w Skomlinie, Ewa Bogatko z Gimnazjum Publicznego w Rudnikach oraz  Paweł Ryng, Weronika Dzierżak i Wioletta Augustyniak ze Szkoły Podstawowej w Jaworznie. Gromkimi oklaskami publiczność nagrodziła prezentacje w  wykonaniu  zespołu folklorystycznego  z Popowic oraz chóru z Byczyny. Przegląd tradycyjnie już zakończył występ zespołu „Rudniczanie” .

Wszyscy wykonawcy uhonorowani zostali pamiątkowymi statuetkami i dyplomami które wręczyli :  Andrzej Pyziak – Wójt Gminy, ksiądz Krzysztof Błaszkiewicz patronujący przedsięwzięciu od  12 lat oraz  Janina Pawlaczyk – dyrektor Domu Kultury.

Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Rudnikach.

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Wersja XML