Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Liga okręgowa wraca do Rudnik

Po 12 latach przerwy od sezonu 2012/2013 nasza gmina będzie miała znów zespół w lidze okręgowej, awans wywalczył nasz zespół z Rudnik. Ostatnim naszym reprezentantem w tej klasie rozgrywkowej był LZS Dalachów.

Rudniki awans wywalczyły dopiero w ostatnim spotkaniu w Smardach, pokonując tamtejszą Polonię 2:0. Spotkanie obfitowało w wiele emocji, a wynik był do końca sprawą otwartą.
Skład: Jurczyk, Pinkosz, P.Pawelec, M.Pawelec, A.Wiśniewski, Kierzek, Sarowski, Kasprzyczak ( 60' Cichoń), Popczyk ( 70' Lewandowski), Włóka, Kałwak.
Ławka: Błach, Bakalarczyk, Cichoń, Macherzyński, Kobiela, Lewandowski, Kmieć.

Spotkanie od początku zaczęło się od naszych ataków, już w drugiej minucie kapitalną okazję miał Popczyk, ale minimalnie się pomylił. Kolejne minuty zarysowały coraz większą przewagę naszego zespołu, jednak piłka nie umiała wpaść do siatki gospodarzy. Kolejna świetna sytuacja miała miejsce w 20 minucie, Kałwak dostaje piłkę z głębi pola, mija bramkarza jednak piłka ucieka mu spod nóg i dalej wynik bezbramkowy. Parę minut później mogło być 1:0, jednak Kałwak trafia w poprzeczkę, a dobitka Mateusza Pawelca nie zostaje uznana, bowiem sędzia dopatrzył się zagrania ręką naszego zawodnika. Tak minęła pierwsza połowa spotkania i niespodziewany remis 0:0.

Na drugą część nasi zawodnicy wyszli bardzo mocno zmotywowani, aby zdobyć bramkę i być bliżej okręgówki. Swoje sytuacje mieli znów Kałwak, Włóka czy Sarowski, ale bramka gospodarzy była jak zaczarowana. Dopiero w 82 minucie po kapitalnym dośrodkowaniu Sarowskiego z rzutu rożnego Mateusz Pawelec w swoim stylu, głową zdobywa bramkę na 1:0. W końcówce spotkania akcję, która przypieczętowała nasze zwycięstwo w tym spotkaniu wykonał Kałwak, który po przechwycie piłki pomknął w stronę bramki Polonii, podał do niepilnowanego Lewandowskiego, a ten trafia na 2:0. Po tej bramce już była euforia, jednak to co działo się po ostatnim gwizdku sędziego nie da się opisać

Brak opisu obrazka

Bardzo duża gruba kibiców którzy przybyli na to spotkanie wbiegli na boisko i cieszyli się razem z naszymi zawodnikami, strzelały szampany, ogromna radość. Droga powrotna do Rudnik pewnie nigdy dla zawodników jak i kibiców nie była tak radosna. Radość było słychać w Rudnikach do późnych godzin wieczornych, ale to zasłużona radość trenera Krawczyka, zawodników, zarządu jak i kibiców. Miejmy nadzieję, że i w okręgówce czy jak kto woli w lidze wojewódzkiej nasi zawodnicy będą z każdym meczem przysparzać nam tyle emocji i radości jak w ostatnim spotkaniu.

Nasz zespół zajął 2 miejsce w tabeli, ustępując tylko miejsce rezerwom z Namysłowa. W 30 spotkaniach zdobyliśmy aż 66 punktów strzelając 81 bramek i tracąc tylko 31. W sezonie 2011/2012 schodziliśmy z boiska 20 razy jako zwycięzcy, 4 razy jako przegrani i 6 razy remisując.

Tekst: Mateusz Jurczyk
Fot: LZS Rudniki

 

Składamy serdeczne podziękowania i gratulacje dla trenera, prezesa i zarządu LZS Rudniki, sponsorów oraz całego składu piłkarskiego. Życzymy wielu sukcesów w nowym sezonie 2012/2013.

Wersja XML