Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Rudniki - Gmina Fair Play 2005

Rudniki – Gmina Fair Play 2005

Brak opisu obrazka W roku 2005 odbyła się kolejna, czwarta już edycja konkursu „Gmina Fair Play” – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji, w której wzięło udział 139 gmin z 16 województw. Przez dwuetapowy proces weryfikacji pomyślnie przeszły 123 gminy, które otrzymały tytuł i certyfikat „Gmina Fair Play” 2005. Jednym z elementów weryfikacji gmin jest badanie losowo wybranych inwestorów, przeprowadzane zgodnie z regulaminem w trakcie II etapu konkursu. Badaniu podlegają inwestorzy, którzy rozpoczęli lub zakończyli proces inwestycyjny na terenie gmin biorących udział w konkursie.

Jednym z aspektów ocenianych przez inwestorów w ramach badania była jakość obsługi inwestycji przez gminy. W zakres oceny wchodziły: prawidłowość podejmowanych decyzji administracyjnych, terminowość decyzji, szybkość oraz środowisko obsługi inwestorów. Wyraźnie uległy poprawie oceny kwalifikacji pracowników urzędów gmin. Również ocena zakresu pomocy, elastyczności i doradztwa dla inwestorów, kompleksowości obsługi oraz skuteczności w rozwiązywaniu problemów w porównaniu z wcześniejszymi edycjami konkursu znacznie się poprawiła.

Gminy mogły startować w czterech kategoriach konkursowych: gmin miejskich, miasteczek i małych miast, gmin wiejskich oraz gmin turystycznych. Najlepsze oceny w tegorocznej edycji uzyskały gminy wiejskie. Z badań wynika, że im mniejsza gmina, tym inwestorzy traktowani są bardziej indywidualnie.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Pałacu Kultury w Warszawie, w Sali Konferencyjnej 12 października 2005 roku. Gminy mogły otrzymać: statuetkę, wyróżnienie lub certyfikat. Gmina Rudniki otrzymała CERTYFIKAT - GMINA FAIR PLAY.

Korzyści dla gmin wynikające z uczestnictwa w Programie:

 

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka   Brak opisu obrazka

Wersja XML