Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Ranking Samorządów 2006

   20 lipca "Rzeczpospolita" opublikowała ranking gmin ocenianych przez niezależną kapitułę. Przewiodniczył jej były premier Jerzy Buzek.
   Przeprowadzony ranking ma na celu wskazanie najlepiej zarządzanych miast i gmin w Polsce. Ocena samorządów odbywała się dwuetapowo. Pierwszy zakładał wyselekcjonowanie tych, które najlepiej gospodarowały środkami finansowymi i najlepiej inwestowały w latach 2002-2005, a więc najbardziej dbały o rozwój standardu życia swoich mieszkańców. Dodawano również punkty za pozyskiwanie funduszy z UE, ale także za współpracę z lokalnymi organizacjami samorządowymi. Poza tym znaczenie miały również inwestuje w ochronę środowiska i transport.
Drugi etap polegał natomiast na wypełnieniu ankiety.

    W tym roku wśród gmin wiejskich bardzo dobry wynik uzyskały te z Małopolski i Podkarpacia (podobnie jak w zeszłym roku), ale dołączyły do nich również gminy z Wielkopolski, Łódzkiego i Opolskiego. Gminy miejskie i miejsko-wiejskie są teraz najlepsze w pasie środkowym: Lubuskie, Mazowieckie, Lubelskie.

    W rankingu zwyciężył: w kategorii miast na prawach powiatu Rybnik, w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich Międzyrzecz (Lubuskie), a w kategorii gmin wiejskich Andrespol (Łódzkie).

Gmina Rudniki wśród gmin wiejskich zajęła 21 miejsce. Najwięcej punktów nasza gmina otrzymała za tempo wzrostu wydatków majątkowych, pozyskane środki unijne w przeliczeniu na jednego mieszkańca, wysokość zadłużenia, tempo wzrostu dochodów własnych, liczbę podmiotów gospodarczych.
Jest to dla nas bardzo duże wyróżnienie. Jesteśmy dumni , że znaleźliśmy się w tak doborowym towarzystwie.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym.
dyplom Brak opisu obrazka
Wersja XML