• TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Ciekawe inicjatywy

1. Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowie
Jedną z najciekawszych inicjatyw realizowanych w ramach odnowy wsi są Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowie organizowane corocznie w pierwszy weekend lipca. Imprezę organizuje grupa odnowy wsi Bobrowa ze strażakami ochotnikami na czele. Zawody drwali to czas zdrowego współzawodnictwa oraz integracji wielu krajów Europy m.in. Czech, Słowacji, Niemiec, Francji, Szwecji i Estonii. Więcej na temat Międzynarodowych Zawodów Drwali można poczytać WWW.bobrowa.org

2. Kim będę w przyszłości?
W tym roku Grupa Odnowy Wsi Bugaj rozpoczęła program dla dzieci pn. „Kim chcę zostać w przyszłości?”. W ramach programu raz w roku będą organizowane spotkania dzieci z przedstawicielami ciekawych zawodów. Tegoroczne spotkanie było pod hasłem „Może będę policjantem?”. Wspaniale współpracowali tu z grupą odnowy policjanci z Komisariatu Policji w Praszce oraz Urząd Gminy w Rudnikach. Spotkanie ma formę festynu. Jest doskonałą okazją do promowania różnych zawodów. W przyszłym roku ma być prawdopodobnie spotkanie z lekarzem i obsługą medyczną.

3. Sylwester pod gwiazdami w Rudnikach
Od kilku już lat grupa odnowy wsi Rudniki organizuje imprezę sylwestrową przy ognisku w parku w Rudnikach. Przychodzi naprawdę sporo ludzi, przyjeżdżają z okolicy. Atmosfera jest wyjątkowa. Są tańce, gorące napoje, pieczenie kiełbasy – po prostu szampańska zabawa. Zapraszamy!!!

4. Świetlica i park wiejski w Żytniowie
Żytniowska grupa odnowy zaadaptowała były budynek po przedszkolu na świetlicę wiejską, przy której zorganizowała piękny park. Koło Gospodyń Wiejskich w każdy piątek ma tam spotkania, kobiety kultywują tradycje i zwyczaje wiejskie. Najważniejsze jest to, ze chcą się spotykać, chcą wspólnie śpiewać i organizować różnego rodzaju spotkania tematyczne.

5. Krąg grillowy i plac zabaw dla dzieci w Dalachowie
Ta grupa odnowy wsi urządziła krąg grillowi na placu obok strażnicy OSP. Korzystać z niego mogą mieszkańcy całego Dalachowa. Organizowane są tam spotkania rodzinne oraz festyny wiejskie.
W najbliższym czasie będzie jeszcze urządzony obok plac zabaw dla dzieci. Czekamy na kolejne działania tej grupy. 

Projekty infrastrukturalne zrealizowane w ramach działania ODNOWA WSI

W 2006 roku trzy wsie z gminy Rudniki otrzymały dofinansowanie na zadania z działania „Odnowa wsi i ochrona dziedzictwa kulturowego” z Sektorowego Programu Operacyjnego Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich:

  1. Rudniki na „Zagospodarowanie centrum rekreacyjno-turystyczno-sportowego we wsi Rudniki”
  2. Bobrowa na „Zaadoptowanie części strażnicy OSP na Chatę drwala i strażaka w Bobrowie”
  3. Jaworzno na „Zagospodarowanie centrum rekreacyjno-sportowego dla mieszkańców wsi Jaworzno i Mirowszczyzna”.

Uczestnictwo w programie odnowy wsi to dla naszego środowiska wielka szansa i nauka jak budować partnerstwo lokalne w oparciu o różne środowiska lokalne i ponadlokalne, jak odbudować i później kontynuować więzi pomiędzy różnymi wspólnotami z korzyścią dla wszystkich.
 

Wersja XML

Gmina Rudniki
ul. Wojska Polskiego 12A
46-325 Rudniki
tel. 34 359 50 72
fax 34 359 50 13
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 7310195
w tym miesiącu: 76732
dzisiaj: 977

Polityka prywatności
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1