Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

XV Spotkania Muzyków Jazzowych

Do udziału w jubileuszowym XV SPOTKANIU MUZYKÓW JAZOWYCH zgłosiło się 15 grup muzycznych. W sumie na scenie pojawiło sie ponad 100 muzyków.

Imprezę tradycyjnie już zapoczątkowała prezentacja muzyczna orkiestry młodzieżowej z Żytniowa. Po niej po mistrzowsku wystąpił big band “WIND BAND” pod kierunkiem Korneliusz Wiatra , ze Szkoły Muzycznej w Oleśnie. Do północy trwały prezentacje kolejnych grup jazzowych z Częstochowy, Opola, Gliwic, Łodzi, Wielunia, Bolesławca Śląskiego, Lutomierska i Praszki.

Gwiazdą wieczoru był zespół “Yankiel Band” z Łodzi - laureat wielu ogólnopolskich festiwali jazzowych i blusowych. W kompozycjach własnych grupy rozbrzmiewały elementy jazzu, blusa i muzyki etnicznej. Wspaniałe “jam sesion” trwało do późnych godzin nocnych.

Komisja artystyczna uhonorowała głównymi nagrodami grupę “SEKSTET GROOVE” z Częstochowy oraz “WIND BAND” z Olesna. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Jury z ogromną satysfakcją podkreśliło wysoki poziom artystyczny prezentacji muzycznych oraz rosnące zainteresowanie publiczności muzyką jazzową.

Tegoroczne spotkanie potwierdziło swój niepowtarzalny charakter, przynoszą satysfakcję organizatorom, wykonawcom i publiczności.
Patronat nad Spotkaniem objęli : Marszałek Województwa Opolskiego, Starosta Powiatu Oleskiego, Wójt Gminy Rudniki.

Organizatorzy XV Spotkania Muzyków Jazzowych składają serdeczne podziękowania SPONSOROM , którzy udzielili wsparcia finansowego. Byli to :
– Młyn – Dalachów – Grażyna i Stefan Kurczakowscy
– Firma “DAKO” - Cieciułów – Janina i Edward Bajak
– “RUDMAR” -Rudniki- Wanda i Marian Łęgosz
– “MODERN BUD” -Starokrzepice
– Edward i Marcin Strugała
– Młyn Handlowo-Usługowy w Rudnikach – Anna i January Majda
– “STOLARSTWO” - Rudniki- Piotr Duda

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Wersja XML