Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Nowa Publiczna Szkoła Podstawowa w Żytniowie

Od kilkunastu lat poprawiamy bazę oświatową w gminie. W ostatnim czasie zakończyliśmy termomodernizację szkoły w Jaworznie, remont klas i korytarzy w gimnazjum w Rudnikach oraz przebudowę Szkoły Podstawowej w Żytniowie.

I z tej szkoły teraz też możemy być dumni. Po kłopotach z nierzetelnym wykonawcą z Kielc, z którym została rozwiązana umowa w sierpniu ubiegłego roku, a potem wyłonieniu w drodze negocjacji nowego wykonawcy tj. Firmy MODERN-BUD ze Starokrzepic Marcina i Edwarda Strugała, udało się doprowadzić do KOŃCA zadanie polegające na termomodernizacji i przebudowie szkoły podstawowej w Żytniowie.  

Efekt jest wspaniały! Szkoła wygląda doskonale zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Nowowyremontowane sale lekcyjne, sanitariaty, sala gimnastyczna, korytarze i wszystkie nawet najmniejsze zakamarki budynku, w tym nowopowstałe duże pomieszczenie na piętrze zachęcają jeszcze bardziej do nauki i rozwijania zainteresowań. Zaadaptowane poddasze na oddział przedszkolny jest tak kolorowe i jasne, że najmłodsi czują się tam wspaniale.

17 lutego 2012 r. o godz. 12.00 rozpoczęła się uroczystość oddania budynku. Najpierw część oficjalna, potem występy dzieci, mnóstwo podziękowań i na zakończenie uroczyste zamurowanie w ścianie frontowej, tuż pod mosiężną tablicą patrona szkoły, metalowej tuby „Pamiątki dla potomnych”, w której znalazły się „ślady dnia dzisiejszego” w postaci m.in.: aktu erekcyjnego, gazety, monet, zdjęć oraz pendrive’a. Mamy nadzieję, że te materiały po wielu latach zostaną odkryte i będą stanowiły pamiątkę dla kolejnych pokoleń.

Teraz tylko od nauczycieli, rodziców i dzieci zależeć będzie, jak potoczy się życie w szkole. Kadra jest młoda i przedsiębiorcza. Powodzenia!

  Brak opisu obrazka     Brak opisu obrazka   Brak opisu obrazka   Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

 

 

 

Wersja XML