Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Weekend majowy

 

Brak opisu obrazka

 

 

Przed nami weekend majowy. W tym roku nie tak długi, jakbyśmy sobie tego życzyli, ale w tych trudnych chwilach powinniśmy się cieszyć z tego, co przynoszą nam kolejne dni. Może pogoda będzie dla nas łaskawa i będziemy mogli w gronie najbliższej rodziny przyjemnie spędzić czas. Pamiętajmy, jednak, że ciągle obowiązuje stan epidemii w Polsce, więc pozostańmy wierni hasłu:

Brak opisu obrazka

 

Szanowni Mieszkańcy!

 

Już za chwilę bardzo narodowy weekend. Zachęcamy do wywieszenia flag biało-czerwonych na swoich domach. Manifestujmy naszą polskość poprzez powiewające na wietrze flagi. Niech gmina Rudniki będzie pięknym, biało-czerwonym jeziorem na mapie Polski. Przypomnijcie sąsiadowi o tym, aby i on zawiesił flagę.

Bądźmy razem w tym trudnym czasie epidemii.

 

Poniżej krótko przypominamy powody historyczne, dla których należy wywiesić flagi na zbliżający się weekend:

 

1 maja to Święto Pracy

Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany 1 Maja – międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 roku corocznie 1 maja. W Polsce od 1950 roku Święto Pracy jest świętem państwowym.

 

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Jest to stosunkowo ‘młode’ święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004. Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

 

3 maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja

Polskie święto państwowe obchodzone w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 roku, ustanowione w 1919  roku i ponownie w 1990 roku. Tego dnia obchodzimy również święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, które obchodzone jest w Polsce od 1920 roku.

 

Liczymy na Was Szanowni Mieszkańcy – wszyscy razem upamiętnijmy nasze narodowe święta państwowe, a przez to manifestujmy nasz patriotyzm.

 

Bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami!

 

 

Wersja XML