Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Apel do mieszkańców

Szanowni Mieszkańcy!

Stan epidemiczny oraz wciąż napływające informacje o kolejnych zakażeniach stawiają przed nami nowe - dotąd niespotkane - wyzwania.  Aktualna sytuacja wymaga stanowczych i konsekwentnych działań nie tylko instytucji rządowych, ale także od nas – całego społeczeństwa.

Nadszedł czas, w którym musimy wykazać się niezwykłą odpowiedzialnością, solidarnością i wzajemnym zrozumieniem. W tym momencie niezwykle ważne jest również zachowanie spokoju i podstawowych zasad ostrożności. Nie należy lekceważyć  zagrożenia, ale też nie wpadać w panikę.

APELUJĘ do wszystkich o stosowanie się do zaleceń służb medycznych i innych, mających na celu ochronę naszego zdrowia, a nawet życia.
Słowa te kieruję głównie do:

W odniesieniu do uczniów klas ósmych: Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała stosowny pakiet materiałów. Codziennie o 9.00 będą ogłaszane nowe zadania z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, a  o 15.00 rozwiązania! Zapraszamy do zaglądania na stronę https://www.cke.gov.pl

Prosimy o załatwianie niezbędnych spraw telefonicznie lub przez Internet, a jeśli to możliwe o odłożenie ich w czasie.

W przypadku konieczności załatwienia spraw w Urzędzie Gminy Rudniki proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny: 34\ 35 95 072 wew. 11 lub e-mail: gmina@rudniki.pl .

W sytuacji podejrzenia u siebie zakażenia koronawirusem prosi się o kontakt telefoniczny do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oleśnie - tel. 693 628 983.

Powstała także dedykowana infolinia NFZ działająca całodobowo (siedem dni w tygodniu) pod numerem telefonu: 800-190-590 , a także oficjalna strona www.gov.pl/web/koronawirus.

Licząc na wzajemne zrozumienie życzę Wszystkim zdrowia
Grzegorz Domański
Wójt Gminy Rudniki

Materiał filmowy o aktualnej sytuacji w gminie: https://www.youtube.com/watch?v=jdD9uJgZkmk

Brak opisu obrazka

Wersja XML