Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Narodowe Czytanie 2019

           W sobotę 7 września w ponad 3 tysiącach miejsc w naszym kraju czytano polskie nowele. Osiem tekstów  na ósme Narodowe Czytanie sprawiło, że przedstawiciele różnych pokoleń i środowisk spotkali się przy wspólnej lekturze. Poza przypominaniem wielkich dzieł polskiej literatury i wybitnych jej twórców,  jest to ogromna wartość tej ogólnopolskiej akcji, której niezmiennie od 2012 roku patronuje Para Prezydencka.

            Wśród uczestników Narodowego Czytania 2019 znalazła się także Gminna Biblioteka Publiczna w Rudnikach. Spośród zaproponowanych do czytania utworów wybraliśmy „Katarynkę” Bolesława Prusa oraz nowelę „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Brunona Schulza.

            Zaproszenie do udziału w akcji skierowaliśmy do przedstawicieli władz samorządowych, szkół i przedszkoli, harcerzy, osób, z którymi współpracujemy na co dzień, czytelników oraz wszystkich zainteresowanych mieszkańców naszej gminy i okolic, chcących uczestniczyć we wspólnej lekturze. Cieszymy się, że w tym roku w naszej rudnickiej bibliotece czytało aż 27 lektorów. Byli to: Grzegorz Domański – Wójt Gminy Rudniki, Anna Sekienda – Zastępca Wójta, Janina Pawlaczyk, Agata Polak – dyrektor PSP w Jaworznie, Arkadiusz Spodymek – dyrektor GOKSiR w Rudnikach, Anna Hadryś, Jolanta Kluska, Joanna Podgórska – Wiercińska, Jadwiga Głowacka – PSP w Rudnikach, Daniela Włoka, Aleksandra Kupka – Kucharska, Aleksandra Meryk, Aurelia Słowik, Wioletta Kucharska, Kinga Białas, Martyna Kubaszewska, Piotr Nicota, Michał Włoch, Joanna Troczka, Anna Grzelak – PP w Rudnikach, Janina Cichoń, Kornelia Wierszak, Agata Krzykowiak, Jagoda Wicher, Agnieszka Harmazy – Zaręba, Małgorzata Bienias, Maria Morawiak.

            Składamy serdeczne podziękowania wszystkim lektorom oraz osobom, które przyczyniły się do realizacji przedsięwzięcia w naszej bibliotece. Mamy poczucie, że współtworzyliśmy cenną ogólnopolską inicjatywę i udowodniliśmy, że piękno polskiej literatury ma moc, a wspólne czytanie daje radość i niezapomniane wrażenia.  Już dziś zapraszamy na kolejną  odsłonę Narodowego Czytania za rok i  lekturę „Balladyny” Juliusza Słowackiego.

 

 

 

Wersja XML