Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Z wizytą w gminie partnerskiej Soblahov

W ubiegły weekend, na zaproszenie Starosty Mariana Hudec, do słowackiej Gminy Soblahov udała się reprezentacja naszej Gminy Rudniki.
Partnerstwo naszych gmin trwa nieprzerwanie od listopada 2004r.
Nasza wizyta była okazją do realizacji założeń umowy o współpracy, a w szczególności do wymiany doświadczeń w zakresie działania samorządu, szkół oraz innych organizacji.

Sierpień jest miesiącem, kiedy w Soblahov odbywa się święto lata, a wszyscy uczestniczą w zabawie, której towarzyszy oprawa artystyczna. Dzięki temu mogliśmy poznać ich kulturę, a w szczególności zamiłowanie do tradycji.
Odwiedziliśmy także Księdza Proboszcza na parafii oraz druhów strażaków, którzy aktualnie przygotowują się do obchodów swojego święta. Warto podkreślić, że współpraca strażaków z Soblahov i  Rudnik układa się bardzo dobrze.
Podczas tych obchodów miało także miejsce oficjalne otwarcie boiska wielofunkcyjnego, na którym można było sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie.

Spotkanie z naszym partnerem ze Słowacji było okazją do podsumowania dotychczasowej współpracy, a co ważniejsze: do snucia planów na przyszłość. Chcemy rozwijać nasze wspólne działania w różnych dziedzinach życia społecznego i kulturalnego.
Dzięki tej wizycie poznaliśmy lepiej naszych sąsiadów oraz zdobyliśmy wiedzę, która z pewnością zainspiruje nas do inicjowania kolejnych ciekawych przedsięwzięć w zakresie naszej współpracy.
Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez Pana Starostę i jego załogę, dlatego również za pośrednictwem naszej strony składamy podziękowania za wszelką życzliwość okazaną podczas tej wizyty.

Na pewno, w nadarzających się okolicznościach, w najbliższym czasie zaprosimy delegację z Soblahov do naszej gminy.

Poniżej krótki reportaż z wizyty.

 

 

Wersja XML