Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Uroczystość nadania Gimnazjum Publicznemu w Rudnikach imienia Andrzeja Wajdy

Gimnazjum Publiczne w Rudnikach jako pierwsza szkoła w Polsce otrzymała patronat znakomitej postaci jaką jest Andrzej Wajda. Dzień 10 listopad 2009 r. stał się jednym z najważniejszych wydarzeń gminy Rudniki na przestrzeni lat. Było to święto wszystkich mieszkańców gminy, w tym oczywiście aktualnych uczniów oraz pracowników rudnickiej szkoły, a także wszystkich, którzy w niej uczyli się i pracowali.

Mistrz został powitany owacjami na stojąco. Twórca "Człowieka z żelaza" chętnie fotografował się z uczniami, nauczycielami i samorządowcami. Zdobywca Oscara ujął wszystkich skromnością i otwartością.

Gimnazjum w Rudnikach ogłosiło przed przyjazdem Andrzeja Wajdy konkursy, m.in. na portfolio patrona i na recenzje z jego filmów. Wajda wręczył laureatom nagrody. Gimnazjaliści z Rudnik przygotowali dla reżysera zachwycający program artystyczny. Odegrali wybrane sceny z czterech jego filmów: "Zemsty", "Korczaka"
"Panny Nikt", "Pana Tadeusza".

W części oficjalnej głos zabrali: Dyrektor Gimnazjum Dariusz Niedrygoś, Wójt Gm. Rudniki Andrzej Pyziak, Przewodniczący Rady Gm. Rudniki Edward Gładysz, Wicestarosta Oleski Stanisław Belka oraz Opolski Wicekurator Oświaty Rafał Rippel. Jesteśmy przekonani, że poprzez osiągnięcia w nauce uczniowie i nauczyciele godnie będą reprezentować swoją szkołę, zarówno w województwie jak i kraju. Niech patron placówki Andrzej Wajda, będzie wielkim autorytetem i stanie się wzorem do naśladowania wytrwałej pracy na rzecz szkoły.

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka  

 

Wersja XML