Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

JAK RADNI RADZĄ SOBIE… ZE SPORTEM

Nie jest źle, choć zawsze mogłoby być lepiej. Ale miejsce na podium – nawet jeśli startowało tylko 6 drużyn – to już coś!
14 marca 2009 roku odbył się w Sternalicach XI Turniej Sportowy Radnych Gmin Powiatu Oleskiego. Dość liczną, bo aż 13-osobową grupą, stanęliśmy w szranki z Gorzowem, Praszką, Olesnem i Radłowem. Wszyscy twierdzą, że traktują tę rywalizację jako zabawę integracyjną, ale chyba nie do końca można im wierzyć, skoro z roku na rok wzrasta poziom przygotowania zawodników. Padło nawet podejrzenie, że radni ościennych gmin każdą wolną chwilę między sesjami spędzają w sali gimnastycznej i na siłowni. Ale nie taki diabeł straszny!
W piłce siatkowej nasi panowie zażarcie walczyli o palmę pierwszeństwa i dopiero w finale musieli ustąpić pola drużynie z Gorzowa.
Siatka – to jeszcze nic! Dopiero gra w warcaby ujawniła prawdziwą siłę – oczywiście umysłową – naszych zawodników. W tej konkurencji byliśmy… bezkonkurencyjni. Ogromna w tym zasługa wójta Andrzeja Pyziaka, który zdobył najwięcej punktów indywidualnych, co znaczy, że ma głowę na karku.
W turnieju rekreacyjnym było już dużo gorzej (tylko 5 miejsce), ale i tu odnotowaliśmy indywidualny sukces – przewodniczący rady Edward Gładysz oddał 5 celnych strzałów do kosza i był to najlepszy wynik w tej konkurencji.
W końcowej klasyfikacji zajęliśmy III miejsce za Gorzowem i Praszką. Nie to, żebyśmy zazdrościli rywalom, ale na wszelki wypadek biegnę do hali sportowej – trzeba poćwiczyć przed następnym turniejem!
 

Wersja XML