Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wernisaż Stanisława Dłubisza

Wystawa malarstwa „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”

W piątkowy wieczór, 9 listopada br., w Galerii Ośrodka Kultury w Rudnikach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy malarstwa STANISŁAWA  DŁUBISZA . W wernisażu bardzo licznie uczestniczyli przyjaciele, rodzina, znajomi i miłośnicy sztuki, którzy stworzyli bardzo sympatyczną atmosferę  spotkania. Otwarcia dokonała dyrektor GOKSiR  Janina Pawlaczyk, która w krótkich słowach przybliżyła zebranym postać artysty oraz wręczyła pamiątkowy list gratulacyjny.

Pan Stanisław  od niedawna   jest mieszkańcem Rudnik. Urodził się w Wieluniu, przez wiele lat mieszkał i pracował w Praszce. Malarstwo to jego pasja  od wielu lat. Jest  twórcą nieprofesjonalnym, uprawiającym głównie olejne malarstwo sztalugowe. Ma w swym dorobku artystycznym wiele obrazów, jednakże większość jego dzieł to odwzorowanie natury. W jego pracach naturalizm i realizm to cechy dominujące i zauważalne gołym okiem: wyrazistość formy, zachowanie perspektywy oraz zamknięta kompozycja. Sam artysta mówi o swoim malarstwie, iż ceni w nim:...przede wszystkim walory natury, często te odnoszące się do małej ojczyzny, a w szczególności mojego ulubionego miejsca, uroczego Lesiska nad Wartą koło Osjakowa. Maluję pejzaże i  sceny rodzajowe. Niejednokrotnie  inspiracją mojej twórczości były i są nadal dzieła francuskiego malarza realisty Jeana Baptiste Camille Corota. Uważam, że artysta i odbiorca muszą się wzajemnie rozumieć doznając wzajemnych bodźców i duchowych wrażeń w obcowaniu ze sztuką. Malarstwo poprzez swoją misję, doznania wzrokowe i estetyczne winno przemawiać jednoznacznie, wzbogacać i uszlachetniać odbiorcę. Tym wartościom pozostaję wierny na przestrzeni całej swojej drogi twórczej”.

Wystawa organizowana jest  w ramach cyklu „Promujemy miejscowe talenty”.

Tematyka zawiera się w tytule „ Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” i  pięknie wpisuje się w tegoroczne  uroczyste obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Prezentowane pejzaże odnoszą się do naszej regionalnej małej Ojczyzny ukazując jej piękno i niepowtarzalność.

 

 

 

 

Wersja XML