Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego w Cieciułowie

Brak opisu obrazka

W dniu 3.09.2018 roku nastąpiło uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego w Cieciułowie, które połączono z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2018/2019.

Punktualnie o godzinie 9:00 Barbara Kubik – dyrektor miejscowej placówki szkolnej przywitała gorąco zebranych rodziców, radnych, sołtysów, zaproszonych gości, a w szczególności przybyłe dzieci. Ceremoniał szkolny rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania Hymnu Polskiego. Następnie dokonano ślubowania pierwszoklasistów, którzy po raz pierwszy rozpoczną naukę szkolną.  

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

W dalszej części programu głos zabrał gospodarz gminy Andrzej Pyziak który zaznaczył, że bieżący rok jest rokiem szczególnym dla szkoły ze względu na fakt otrzymania nowego wielofunkcyjnego boiska. Ponadto życzył uczniom udanego roku szkolnego, osiągania dobrych wyników w nauce. Przy okazji nadmienił również o coraz większym zainteresowaniu aktywnością fizyczną oraz obiektami sportowymi, wskazując jako przykład m.in. funkcjonujące boisko wielofunkcyjne w Dalachowie. Na zakończenie przekazał na rzecz szkoły drobny upominek w postaci piłek do piłki siatkowej i koszykowej. Po wystąpieniu wójta głos zabrał również Radny Gminy Rudniki Henryk Pakuła i Pani Beata Droś nauczyciel szkoły w Cieciułowie.

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Po wypowiedziach zaproszonych gości dokonano uroczystego rozwiązania wstęgi oraz poświęcenia obiektu przez Ks. Proboszcza Stanisława Tyburskiego.

Brak opisu obrazka

Po części oficjalnej rozpoczęła się część rekreacyjna – strzały na bramkę w której udział wzięli Piotr Rasztar – nauczyciel wychowania fizycznego oraz Andrzej Pyziak – wójt. Uroczystość zakończono występem tanecznym młodzieży szkolnej.

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Inwestycja dofinansowana została przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w ramach Pilotażowego programu modernizacji infrastruktury sportowej – Mały Klub 2017.

Wartość inwestycji 155 tys. zł z czego 50% stanowi pozyskane dofinansowanie.

 

Więcej informacji nt. budowy obiektu oraz planów inwestycyjnych w zakresie budowy obiektów sportowych znajdziecie Państwo w poniższym linku:

https://rudniki.pl/3588/nowy-obiekt-sportowy-w-cieciulowie.html

 

Wersja XML