Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Rudnicki park zmienił swoje oblicze

                                                               

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie”

 

 

Rudnicki park zmienił swoje oblicze 

 

W piątek 17.08.2018 roku dobiegły końca prace związane z zagospodarowaniem parku w Rudnikach. Głównym założeniem projektowym było połączenie kompozycyjne z  zagospodarowaną wcześniej częścią parku, nadając jednolity charakter całemu parkowi.  
Teraz każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Park został przystosowany dla mieszkańców w każdym wieku.

Dla najmłodszych przygotowano przyciągający wzrok kolorowy zestaw wspinaczkowy, zjeżdżalnię oraz bujak w kształcie delfinka.  

Dla wszystkich mieszkańców gminy w jednej z części parku powstało miejsce gdzie będzie można pograć w bule, które to dostępne będą do wypożyczenia w pobliskiej Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudnikach. Oprócz tego, w tej samej części parku tuż obok ustawiony został stół do gry w szachy. Mamy nadzieję, że znajdą się zwolennicy tejże gry w plenerze.

Lokalizacja urządzeń siłowni pozostała bez zmian. Wokół sprzętów została wykonana nawierzchnia żwirkowa. Dla wygody użytkowników, w pobliżu siłowni, zamontowano stojak na rowery.

Dla miłośników spokojnego relaksu przygotowano wyjątkowy  zakątek kameralny pozwalający na zachowanie odrobiny prywatności. Ustawiono altanę a w niej stół piknikowy z ławkami oraz pergolę z leżakami, tworząc zaciszny kącik.

Wzdłuż alejek zlokalizowane zostały ławki i kosze na śmieci.

W centralnej części znajduje się okrągły placyk otoczony ławkami oświetlony latarnią. Dodatkowo każdy z kwartałów oświetlany jest ledowymi latarniami, które nadają uroku po zmroku.

Wokół elementy małej architektury wykonane zostały nowe nasadzenia krzewów, kwiatów, bylin oraz trawniki.

Cała inwestycja kosztowała 286 019,90 zł z czego 165 517,00 otrzymaliśmy ze środków Unii Europejskiej.

Mamy nadzieję, że odnowiony park będzie służył najmłodszym i tym starszym mieszkańcom naszej gminy oraz gościom odwiedzającym nasze okolice.

ZAPRASZAMY DO PARKU !!!

 

 

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Program Rozwoju Obszarów wiejskich na lata 2014 – 2020

Wersja XML