Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Festyn charytatywny – SPRAWOZDANIE

W ubiegły weekend (2-3.06.br.) odbył się festyn charytatywny zorganizowany na rzecz bardzo chorej czwórki dzieci z terenu gminy Rudniki. Udało się zebrać w gotówce ok. 18.000 zł, przy czym nie są to wszystkie środki. Część jest wpłacona na konto Komitetu Społecznego. W liczeniu zebranej gotówki podczas imprezy pomocą służyły panie z Banku Spółdzielczego w Zawadzkiem Oddział Radłów.

W skład komitetu organizacyjnego charytatywnej imprezy weszły: Ewa Wączek, Anna Jach-Koterba oraz Beata Patyk. Na ich barkach został położony ciężar organizacji i koordynacji przedsięwzięcia. Tej grupie inicjatywnej pomagały wszystkie lokalne organizacje społeczne tj. OSP, KGW, Rada Sołecka na czele z Panią Sołtys, ksiądz proboszcz z Jaworzna, harcerze, koło seniora, rodzice i nauczyciele z miejscowej szkoły oraz innych szkół z terenu gminy Rudniki. Było również wielu sponsorów i współorganizatorów. W organizację festynu zaangażowały się gmina Rudniki oraz GOKSiR Rudniki. Wśród sponsorów należy wymienić: Sklep „Bajlandia” z Praszki za ufundowanie nagród dla dzieci, Beniamina Godylę z Pałacu w Pawłowicach, który ufundował kołacze.  Konkursy, gry, zabawy dla dzieci poprowadził Karol Włóka.

Dla najmłodszych zorganizowany został konkurs kulinarny MasterChef i tu zabawa była przednia, emocji nie brakowało, a komisja konkursowa na pewno nie wyszła głodna z imprezy.

Całości festynu towarzyszyła wspaniała atmosfera o którą dbali organizatorzy oraz występujący artyści na scenie. A wystąpili m.in. Andrzej Rosiewicz, „Kolorofonia” Piaseczno oraz Zespół Fundacji Braci Golec. Całości dopełnił DJ ARQ prowadzący wieczorną zabawę.  

Hasłem festynu „Dzieci dzieciom” była treść niosąca ze sobą dużą dawkę emocji – wymowna i znacząca.  Wśród licznych występów na scenie zaistniała młodzież ze Szkoły Specjalnej w Praszce, chórzyści z Domu Kultury w Rudnikach pod kierownictwem Dawida Adamskiego, młodzież z Orkiestry Dętej działającej przy GOKSIR Rudniki oraz laureaci gminnego konkursu piosenki dla przedszkolaków.

Imprezie towarzyszyło wiele atrakcji m.in. licytacja, którą zakłóciła nieco burza, punkt medyczny, stoisko Oriflame, malowanie twarzy dla dzieci oraz liczne stoiska m.in. z „helpikami”, aniołkami i innymi wyrobami przygotowanymi przez organizatorów. Ciekawostką było robienie szalika na drutach. Prace nadzorowane były przez miejscowe seniorki. Został wykonany wspólnymi siłami szalik o długości ok. 7 m, jako symbol ciepła i bezpieczeństwa.  

Jeszcze podczas festynu jedno z chorych dzieci otrzymało specjalistyczny rowerek do rehabilitacji.

Patronat medialny objęły: Radio ZW oraz Kulisy Powiatu.

Patronatem objął imprezę Marszałek Województwa Opolskiego, który wsparł przedsięwzięcie finansowo.

Wszystkim, który uczestniczyli w festynie oraz osobom, które przekazały swoją pomoc finansową  lub jakąkolwiek inną, składamy najserdeczniejsze podziękowania.

Wszystkim ludziom dobrego serca DZIĘKUJEMY!!!

Wersja XML