• SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

GMINNY TURNIEJ SZACHOWY

GMINNY TURNIEJ  SZACHOWY

25 marca,  w Ośrodku Kultury w Rudnikach, odbył się Gminny Turniej Szachowy  o puchar Wójta Gminy Rudniki. Tradycje szachowe w Rudnikach sięgają lat 60-tych ubiegłego wieku, a turnieje organizowane są cyklicznie od ponad 30 lat. W  tegorocznej edycji udział wzięło 21 osób.  W kategorii OPEN  zwyciężył  wieloletni mistrz naszych turniejów – Jakub Marchewka, drugą lokatę zajął Adrian Szafranek , a trzecią-  Jarosław  Marchewka.

W kategorii młodzieży do lat 18  nagrody odebrali :

I miejsce – Jakub Zając, II miejsce – Kacper Kapica, III – Katarzyna Knetki.

W kategorii uczniów  szkół podstawowych  I miejsce wywalczył   Aleksy Rumniak, II miejsce – Andrzej Knetki, a  III – Kacper Mosiala.  W kategorii dziewcząt  I miejsce zajęła Aleksandra Zając , II – Marta Sikora, III – Ewelina Kostek

Najmłodszym uczestnikiem rozgrywek była Amelia Plewa.

Puchary i nagrody wręczył zwycięzcom patronujący przedsięwzięciu Wójt Gminy Andrzej Pyziak.