Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Gminna Biesiada Wielkanocna

„Tradycja, a współczesność”

Brak opisu obrazka Wielkanoc to najradośniejsze święto w obrzędowym kalendarzu wsi polskiej. W naszej narodowej tradycji zachował się obyczaj zasiadania w tym dniu do uroczystego śniadania w gronie rodzinnym. Śniadanie wielkanocne jest okazją by delektować się kulinarnymi specjałami i cieszyć wzrok ich wystrojem.

Rzeczywistym przejawem kultywowania wielkanocnych tradycji kulinarnych jest organizowanie niezmiennie od kilku już lat Gminnej Biesiady Wielkanocnej pn. „Tradycja , a współczesność”. Inicjatorem i organizatorem przedsięwzięcia jest Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Rudnikach.

W tegorocznej edycji spotkania, 25 marca br.,udział wzięły przedstawicielki 10 sołectw naszej gminy/ Rudniki, Jaworek, Łazy, Młyny, Odcinek, Chwiły, Żytniów, Cieciułów, Bugaj, Jelonki/. Panie zadbały o wystrój stołów, bogactwo tradycyjnych i uwspółcześnionych potraw, o ich niepowtarzalny smak. W miłej atmosferze mistrzynie sztuki kulinarnej wymieniały przepisy, dzieliły się uwagami o sposobie przyrządzania potraw i degustowały wielkanocne przysmaki.

Słowa uznania i podziękowania wyrazili również zaproszeni goście: Wójt Gminy Rudniki, ks. Krzysztof Błaszkiewicz, Halina Kanicka reprezentująca OODR w Łosiowie, Jolanta Wartak- LGD „Górna Prosna” oraz radne gminy Rudniki – Wiesława Klimas i Bogusława Kaczmarek.

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

 

Wersja XML