Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wójt odpowiada - ROK 2018

Pytanie: Szanowny Panie Wójcie, zwracam się z uprzejmą prośbą o wykonanie nawierzchni asfaltowej od posesji p. …. do zjazdu do posesji p. ….. Fragment drogi o którym mowa jest w złym stanie i uniemożliwia normalne z niej korzystanie. Obecny stan drogi nie nadaje się do jazdy rowerem, rolkami czy spacerów (kruszywo który jest wysypana powoduje ze wywracamy się na rowerach) a jeżdżące nią samochody pozostawiają za sobą tumany kurzu. W związku z tym, że obecnie trwają prace na drodze gminnej Jaworzno-Mostki proszę o uwzględnienie również naszego odcinka. Dodam jeszcze że już dwukrotnie pisaliśmy do Gminy pisma w tej spawie. Biorąc pod uwagę, iż gmina do tej pory priorytetowo traktowała dobro swoich mieszkańców i tym razem liczę, iż nasza prośba zostanie spełniona.
Pytanie: Dzień dobry. W związku z remontem drogi prowadzącej na Mostki czy jest możliwość polepszenia stanu drogi od posesji pana … do posesji pana …. Droga którą teraz mamy jest wysypana kamyszkiem, który nie chce się ubić przez co bardzo ciężko jest tu się poruszać rowerem, wózkiem a nawet pieszo. Mam dwójkę dzieci córka chodzi do przedszkola i muszę ją wozić samochodem, a spacer wózkiem z dzieckiem nie sprawia przyjemności bo wózek ciężko upchać. Nawet do kościoła jeździmy samochodem bo nie da się iść w butach na obcasie ani sandałkach bo kamienie wpadają do butów. Nie musi to być asfalt wystarczy wylać jakąś gładką nawierzchnię dzięki czemu będziemy mogli częściej korzystać z roweru, wózka itp. Droga przed wysypaniem tych kamieni nie sprawiała tyle problemów co ta teraz. Proszę o odpowiedz i pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.
Odpowiedź: W odpowiedzi informujemy, że na chwilę obecną nie jest planowane utwardzenie masą wylewaną (typu powierzchniowe utrwalenie) zgłaszanej przez Panie drogi. Budowa tej drogi jest uwzględniona w planie rozwoju sieci dróg gminnych na terenie Gminy Rudniki na lata 2015 – 2020.  Nie przewidujemy również wylewania innej nawierzchni niż masa asfaltowa. Powierzchniowe skropienia są mniej trwałe niż nawierzchnie asfaltowe. Doraźnie na przedmiotowym odcinku wysypiemy kruszywo odpowiedniej frakcji, aby zaklinować istniejącą nawierzchnię jezdni.

Pytanie: Można prosić o aktualizację katalogu firm w zakładce Gospodarka? Od ostatniej publikacji sporo się zmieniło. Pozdrawiam Mateusz
Odpowiedź: W chwili obecnej aktualny rejestr firm działających w Polsce znajduje się w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, który znajduje się pod adresem www.ceidg.gov.pl. We wspomnianej zakładce Gospodarka Katalog Firm został zaktualizowany poprzez przekierowanie na Bazę Przedsiębiorców w serwisie CEIDG. Dziękujemy za zwrócenie uwagi.

Pytanie: Dzień dobry. Chciałabym zapytać dlaczego dzieci osiągające bardzo dobre wyniki w nauce, będące uczniami szkoły należącej do Gminy Rudniki, lecz zamieszkujące inną gminę pozbawione są możliwości otrzymania stypendium Wójta. Swoimi wynikami świadczą o poziomie nauczania w Gminie, a mimo to najistotniejszym wyznacznikiem jest miejsce zamieszkania. Za każdym z tych dzieci idzie do gminy subwencja, dlaczego gmina nie jest w stanie wynagrodzić również ich ciężkiej pracy. Proszę o wyjaśnienie. Emilia Sobera
Odpowiedź: Zgodnie z Uchwałą Rady Gminy Rudniki Nr XI/73/2015 z dn. 27.11.2015 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu przyznawania Stypendium Wójta Gminy Rudniki tylko uczniowie zamieszkujący na terenie gminy Rudniki mogą otrzymywać stypendium wójta.
W związku z wprowadzoną w ubiegłym roku reformą oświatową jesteśmy zmuszeni do zmiany w/w regulaminu. Uwzględniając Pani sugestię przy tej zmianie zostanie również rozpatrzona możliwość zmiany regulaminu w poruszonym przez Panią zakresie.

Pytanie: Witam. W ubiegłym roku wymieniono przystanki przy drodze krajowej nr 43. Razem z przystankami została wymieniona nawierzchnia pod nimi. Mam pytanie. Czy nie można było pociągnąć tej kostki aż do końca zatoki autobusowej jak to jest zrobione w Dalachowie? Aktualnie żeby dojść na przystanek trzeba pokonać ścieżkę z błota i kamieni. Inwestycje są robione ale na odczepne. Pozdrawiam Mateusz Kot.
Witam. Tym razem chciałem zadać pytanie w sprawie drogi. Chodzi mi dokładnie o drogę z Janinowa na Słowików (przez las). Czy są plany na jej budowę? Jeżeli tak to kiedy? Pozdrawiam Mateusz Kot
Odpowiedź: Szanowny Panie, za utrzymanie infrastruktury drogowej, na którą składają się: jezdnia, chodniki, pobocza, zatoki autobusowe, oznakowanie odpowiada zarządca drogi – w tym przypadku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Opolu. Gmina na podstawie umów zawartych z zarządcami dróg przejęła odpowiedzialność za wyposażenie przystanków komunikacyjnych w wiaty przystankowe i bieżące ich utrzymanie. W roku ubiegłym ze względów estetycznych i ekonomicznych (częste malowanie) jak również w celu poprawy komfortu korzystania z miejsc przystankowych zostały wymienione wiaty przystankowe zlokalizowane na najbardziej uczęszczanej trasie Wieluń – Częstochowa. Liczymy, że mieszkańcy gminy to docenią i zachowają podstawowe zasady czystości i porządku korzystając z tych miejsc żeby służyły jak najdłużej. Uznajemy zasadność wykonania utwardzonego dojścia od drogi gminnej do przystanku, są to jednak wydatki inwestycyjne, które zarządca drogi musi uwzględnić w planach finansowych. Będziemy wnioskować w tej sprawie do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu.
Jeżeli chodzi o drogę w Janinowie to jest w planach wykonanie nawierzchni asfaltowej na odcinku przez las do Słowikowa. Wystąpiły jednak przeszkody natury formalno-prawnej (nieuregulowany stan prawny gruntów, niezgodność z mpzp), które w chwili obecnej uniemożliwiają wszczęcie prac projektowych. Gdy tylko będzie to możliwe zlecimy wykonanie dokumentacji technicznej i jeżeli będą środki finansowe nastąpi realizacja. W tej chwili nie jest możliwe określenie przybliżonego terminu realizacji przedsięwzięcia.

Pytanie: Dzień dobry czy istnieją plany przebudowy drogi przez Słowików np. położenie asfaltu, także drogi która prowadzi przez 'pola' do miejscowości Grabowa woj. łódzkie? Z góry dziękuję za odpowiedź Marta Antończak
Odpowiedź: Szanowna Pani, z uwagi na rozproszoną zabudowę w miejscowości Słowików, nie wiemy, o którą drogę Pani pyta. W tej chwili trwają prace przy opracowaniu dokumentacji technicznej na przebudowę drogi w Słowikowie (działka nr 307) w kierunku od galerii  w prawą stronę, długości ok. 1 km. Zostały już wydzielone grunty niezbędne do realizacji przedsięwzięcia, a w połowie roku powinna być kompletna dokumentacja  z wymaganymi zezwoleniami. W dalszej kolejności planujemy wykonanie nawierzchni asfaltowej na drodze w kierunku Dalachowa.

Pytanie: Witam. Mam pytanie odnośnie Wapiennika w  Młynach/Janinowie. Wapiennik znajduje się w "Młynach" ale ogólnie powinien należeć do wsi Janinów. Proszę o sprostowanie tego, oraz o nadanie wapiennikowi jakiejś konkretnej lokalizacji. Mam także na uwadze renowacje tego miejsca oraz jego doświetlenie ponieważ, jest to jeden z najważniejszych zabytków naszej gminy. Mam nadzieję, że zostanie przypisany do wsi Janinów ponieważ, każdy twierdzi, że wapiennik znajduje się właśnie w tej wsi. Mateusz Kot
Odpowiedź: Panie Mateuszu Wapiennik umiejscowiony jest na działce nr 157 w miejscowości Młyny. Mieszkańcy zwykli mówić, że znajduje się on w Janinowie, ze względu na położoną w pobliżu stację PKP Janinów.
Informuję ponadto, że wapiennik jest położony na gruncie należącym do osoby prywatnej, nie jest w posiadaniu gminy Rudniki. Nie jest również zabytkiem w rozumieniu przepisów, wpisanym w rejestr zabytków Województwa Opolskiego.

Pytanie: Szanowny Panie Wójcie. W ubiegłym roku przeprowadzono remont odcinka DK 43 w Julianpolu i Jaworznie. Nowa nawierzchnia, chodniki, zatoczki dla autobusów itd...Wszystko wygląda pięknie i wspaniale. Wszystko, oprócz wiat na przystankach do oczekujących tam podróżnych. Dlaczego pozostawiono te stare i zniszczone zupełnie nie pasujące do odnowionej drogi. (te pozostałe dwie wiaty przy rondzie też nie wyglądają najlepiej) Nie można było zamontować nowych? Może w Jaworznie doczekamy się takich przystanków jak przy trasie Rudniki-Wieluń? Jeszcze jedna sprawa, która nurtuje mnie (i nie tylko mnie) od dawien dawna, to brak ciągłości chodnika z równoczesną drogą do rowerzystów w Jaworznie Bankowym w kierunku miejscowości Jaworek...(dlaczego do tej pory nie podjęto żadnych kroków a minęło już sporo czasu od remontu DK 42/43 w roku 2009) Dziś możemy bezpiecznie poruszać się pieszo a nawet przejechać rowerem z Jaworzna do Zajączek /gmina Krzepice / a nie możemy tego zrobić w obrębie własnej gminy. Wierzę, że w planach inwestycyjnych na rozpoczęty 2018 rok znajdzie się miejsce dla poruszonych przez mnie kwestii. Z poważaniem Zbigniew Klimiński
Odpowiedź: Szanowny Panie Zbigniewie,
Cieszę się, że inwestycje i przedsięwzięcia realizowane przez gminę są zauważane i doceniane przez mieszkańców. Wiaty przystankowe zlokalizowane wzdłuż zmodernizowanej trasy w Jaworznie i Julianpolu były niedawno wymieniane i ich stan techniczny nie jest jeszcze taki zły. Na wiosnę będą poddane renowacji, aby dalej służyły podróżnym. Cieszy nas również pozytywna ocena wymiany wiat przystankowych wzdłuż drogi krajowej 43 od Rudnik do Dalachowa. Trzeba jednak zwrócić uwagę na jeden szczegół. Tam wszystkie poprzednie wiaty były murowane. Prawdopodobnie były wykonane w czynie społecznym przez mieszkańców. Ich stan techniczny był kiepski, a estetyka  pozostawiała wiele do życzenia.
Co do drogi rowerowej to zgadzam się całkowicie z poruszanym postulatem. Powiem więcej, naszym marzeniem jest ścieżka rowerowa wzdłuż drogi krajowej nr 43 od Krzepic aż do Wielunia i wtedy można by mówić o rozwiązaniu problemu. Póki co, staram się tam, gdzie drogi krajowe realizują swoje inwestycje o uwzględnienie naszych postulatów. Pewne osiągnięcia w tej materii mamy, ale do realizacji całości potrzeb jeszcze nam brakuje. Patrząc na gminę Krzepice, chcę zauważyć, że od Zajączek do Krzepic też nie ma ścieżki rowerowej, a w Jaworznie i Julianpolu mamy ciąg rowerowo-pieszy.

Wersja XML