Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

XXVI Spotkanie Muzyków Jazzowych w Rudnikach

Brak opisu obrazka

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"

 

      XXVI SPOTKANIE  MUZYKÓW JAZZOWYCH  im. EDWARDA WCISŁO

Przedsięwzięcie realizowane w ramach projektu

pn.”Spotkanie Muzyków Jazzowych w Rudnikach – jazzowe pory roku”

 

                Rudnickie spotkania jazzowe cieszą się  ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród wykonawców, jak i odbiorców. W  sobotni, grudniowy wieczór, miłośnicy jazzu mieli niepowtarzalną okazję spędzić  wspaniały wieczór z muzyką w doskonałym wykonaniu.

            Tegoroczną 26 edycję imprezy uświetnił niezapomniany  koncert  HANNY  BANASZAK – wielkiej damy polskiej piosenki, wspaniałej wokalistki, mistrzyni nastroju i interpretacji. Pani Hanna to indywidualność  muzyczna nieporównywalna z kimkolwiek innym. Jej talent to nie tylko wspaniały, niepowtarzalny głos i wielki kunszt interpretacyjny, ale także bezwzględny smak w doborze repertuaru. Jest artystką wielowymiarową. Nigdy nie dała się zaszufladkować w żadnym muzycznym stylu. Zawsze była i jest artystycznie różnorodna. Piosenką opowiada o człowieku  i świecie.

 Magiczny, piękny głos artystki, wspaniałe teksty oraz cudownie ciepła atmosfera koncertu sprawiły, że publiczność była wzruszona i zachwycona. Gorącym oklaskom i bisom nie było końca. Artystka schodziła ze sceny żegnana owacją na stojąco. Jesteśmy dumni, że na scenie rudnickiego Ośrodka Kultury mieliśmy niepowtarzalną okazję gościć wyjątkową osobowość  polskiej estrady.

Świetnie spisali się również muzycy  towarzyszący artystce, a mianowicie: Jacek Szwaj – piano, Zbigniew Wrombel –bas, Krzysztof Przybyłowicz- perkusja, Andrzej Mazurek – instrumenty perkusyjne.

W części konkursowej  zaprezentowały się  4 zespoły.   Komisja artystyczna w składzie: Piotr Furtas, Tadeusz Pabisiak i Arkadiusz Spodymek przyznała nagrody i wyróżnienia wszystkim uczestnikom spotkania.

W kategorii big bandów dwie równorzędne nagrody otrzymały grupy :

Big Band „Wiśniowa Góra”  oraz  Old Traditional Jazz Band z Wielunia

W kategorii zespołów : I miejsce – Why Not Quintet w składzie : Jacek Walentek –saxofon, Wojciech Zalewski –gitara, Michał Ostalski –piano, Tomasz Kiepura-bass, Wojciech Gorzelak – perkusja.  Nagrodą dla najlepszego instrumentalisty uhonorowany został basista –TOMASZ KIEPURA.

II miejsce - Sandra Kulesza z zespołem z Olesna  w składzie: Piotr Jaroń – gitara, Paweł Mrocheń –bass, Adam Maliński – perkusja.

Po zakończeniu prezentacji konkursowych muzyczny wieczór uświetnił kolejny koncert, tym razem w wykonaniu zespołu  „Sweet & Hot Jazzband” z Łodzi . Ze sceny popłynęła świetna muzyka, jazz tradycyjny  w doskonałym wykonaniu. Publiczność  bawiła się doskonaleJ

Impreza realizowana była w ramach projektu „Spotkanie Muzyków Jazzowych w Rudnikach-jazzowe pory roku” i   współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 Przedsięwzięciu patronują niezmiennie od wielu lat : Marszałek Województwa Opolskiego, Starosta Powiatu Oleskiego oraz Wójt Gminy Rudniki .

Patronat medialny sprawowały: Radio Opole , Radio Ziemi Wieluńskiej , Kulisy Powiatu .

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

 

 

Wersja XML