Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

WYCIECZKI I TURNIEJE UNIHOKEJA DZIECI

Brak opisu obrazka

Polsko-czeski projekt realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Rudnikach od 1 maja 2011 roku jest niejako kontynuacją ubiegłorocznego przedsięwzięcia pn. „Liga Unihokeja Euroregionu Pradziad” . W ubiegłym roku utworzone zostały drużyny unihokeja w Gimnazjum Publicznym w Rudnikach i Publicznej Szkole Podstawowej w Rudnikach. W celu kontynuacji i zacieśnienia współpracy polsko-czeskiej zaplanowano nowe przedsięwzięcie mające na celu sportową zabawę połączoną z wycieczkami krajoznawczymi na terenie Polski i Czech, co sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości , poznawaniu kultur i zwyczajów partnerów.

W lipcu br. młodzież z Rudnik / 25 osób/ w towarzystwie kolegów z Czech i Opola/ 25 osób/ wzięła udział w letnim obozie rekreacyjnym w Borowicach koło Karpacza. Organizatorzy zapewnili uczestnikom obozu mnóstwo atrakcji. Były zajęcia sportowe, park linowy i letni tor saneczkowy, zwiedzanie zamku w Chojniku, świątyni Wang w Karpaczu, wspinaczka na Śnieżkę i inne atrakcje . Pogoda sprzyjała. Dzieci przeżyły wspaniałą wakacyjną przygodę. Z nowymi przyjaciółmi rozstać było się trudno.

Realizacja projektu zaplanowana jest do końca kwietnia 2012 roku. Uczestnicy projektu skorzystają jeszcze z kilku wycieczek m.in. do parku wodnego we Wrocławiu, do Kopalni Soli w Wieliczce oraz jaskiń na Pomezi i Pradziada w Czechach. Ponadto nadal będą odbywały się systematycznie treningi unihokeja oraz zjazdy turniejowe po obu stronach granicy.
 

Wersja XML