Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Cztery pory roku z książką – podsumowanie zajęć czytelniczych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudnikach

Cztery pory roku z książką – podsumowanie zajęć czytelniczych

w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudnikach

Jak co roku, tuż przed wakacjami oficjalnie zakończyliśmy czwarty już sezon zajęć czytelniczych dla dzieci w rudnickiej bibliotece. Odbywały się one przez cały rok szkolny, a  uroczyste rozdanie nagród i dyplomów  miało miejsce w środę 21 czerwca. Biblioteka wypełniła się po brzegi najmłodszymi czytelnikami. Przybyli także rodzice i opiekunowie. Był to więc dobry moment na podsumowanie minionych 10 miesięcy spotkań.  A czas ten upłynął nam miło, pracowicie i… szybko.

Spotkania Klubu Moli Książkowych odbywały się pod hasłem Cztery pory roku z książką. Mijający sezon czytaliśmy bowiem prawie wyłącznie opowieści związane z przyrodą, ludowymi obrzędami i świętami wpisanymi w rytm całego roku. Urocze i często mało znane baśnie były zazwyczaj początkiem dobrej zabawy. Czytanie urozmaicaliśmy sobie tańcami, śpiewaniem, pracami plastycznymi i zabawami ruchowymi.

W ciągu całego roku szkolnego odbyły się 34 spotkania Klubu Moli Książkowych,   łącznie uczestniczyło w nich przez ten czas 421 osób.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się także  warsztaty czytelnicze Czytam Sobie, które dzieci wdzięcznie nazwały Literkami. Zgromadziły one blisko 1200 osób. Uczestnicy zajęć mieli od 4 do 10 lat. Niektórzy  poznawali dopiero pierwsze litery, inni ćwiczyli już czytanie prostych tekstów, najbardziej zaawansowane grupy z powodzeniem radziły sobie z czytaniem całych książek. Ćwiczeniom często towarzyszyły  gry i zabawy edukacyjne, a tegoroczną nowością był konkurs o tytuł Mistrza Czytania, który trwał 5 miesięcy. Najmłodsi zbierali dobrze przeczytane słowa, tworzyli z nich swój własny pierwszy elementarz,  starsze dzieci dzielnie rywalizowały ze sobą, zbierając punkty i w połowie czerwca wszystko było już jasne. Mistrzami Czytania zostali Marcelina Kanicka, Martyna Jura, Dawid Chrustowski, Kacper Pazgan i Katarzyna Wierszak.

Zwycięzcy konkursu oraz pozostali uczestnicy zajęć czytelniczych w bibliotece otrzymali nagrody książkowe i drobne upominki rzeczowe.

Wszystkim dzieciom, które przez cały miniony rok szkolny odwiedzały bibliotekę, a popołudniowe zajęcia wpisały w plan każdego tygodnia, dziękuję za wspólnie spędzony czas, naukę i zabawę oraz radosną atmosferę, którą wypełniła się nasza biblioteka. Życzę udanych wakacji, dobrego wypoczynku i zapraszam po przerwie na kolejne spotkania.

 

 

Wersja XML