Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

II European Speed-ball Camp w Rudnikach

II European Speed-ball Camp w Rudnikach
pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego

W dniach 2-4 czerwca 2017 w Rudnikach zorganizowano II European Speed-ball Camp. To ogromne wyróżnienie dla naszej społeczności, gdyż prawo organizacji zostało przyznane nam na podstawie osiąganych wyników. Po ostatnim europejskim obozie, który odbył się w Krakowie okazało się, że Speed-ball Rudniki jest drugim ośrodkiem w Polsce który szkoli młodych zawodników osiągających czołowe wyniki w kraju, a trzecim w którym została pokonana bariera 400 uderzeń w super-solo. Nasza młodzież spędziła bardzo aktywne trzy dni i miała okazję trenować z najlepszym zawodnikiem w Europie, wielokrotnym Mistrzem Świata w speed-ball’u Osmanem Youssif z Egiptu oraz Reprezentantami Polski w tej dyscyplinie.

W hali Rudnickiego Gimnazjum gościliśmy najlepszych zawodników w Polsce, którzy zgromadzili się by doskonalić swoje umiejętności i poprawiać technikę gry przed zbliżającymi się Mistrzostwach Polski oraz II Opolskimi Eliminacjami do Mistrzostw Polskich Speed-ball, które odbędą się już 3 września w Rudnikach. Zawodnicy trenowali dwa razy dziennie, dodatkowo zwiedzili gminę i Załęczański Park Krajobrazowy podczas wycieczki rowerowej. Na treningach dawali z siebie wszystko, panowała gorąca atmosfera, więc postanowili spędzić wspólnie czas na basenie. W niedzielę po porannym treningu udali się na zwiedzanie Rudnik, a tuż po obiedzie zagrali w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Rudniki.

Bardzo cieszą wyniki tych rozgrywek. W pierwszej ósemce najlepszych zawodników Europejskiego Obozu znalazło się 7 zawodników Speed-ball Rudniki. Mistrzem rozgrywek został Jan Dolik, który w turnieju dwukrotnie zwyciężył Reprezentantkę Polski i Medalistkę Mistrzostw Świata Juniorek.

Wyniki mówią same za siebie, nasza młodzież ma potencjał i chęć do trenowania dlatego dziękujemy za wsparcie wszystkim instytucjom, organizacjom i przedsiębiorcom za to, że pomogli nam w zorganizowaniu tego wydarzenie właśnie u Nas w Rudnikach.

Relacja z II Europejskiego Speed-ball Camp – Rudniki 2017 https://www.youtube.com/watch?v=8Gp-6RWLYr4, więcej informacji i zdjęć znajduje się na profilu https://www.facebook.com/SpeedballRudniki

Katarzyna Pawlaczyk - Speed-ball Rudniki

Wersja XML